5.00 / 1 oy

Bel fıtığı için yoga pozu tavsiyeleri

Bel fıtığım ile mücadele kapsamında sonuç olarak bel yogaya başlamaya karar verdim, internette yerli ve yabancı olarak yoga konusunda daha fazla kaynak olması ve yoganın bir spor ve felsefe olarak uzun vadede daha fazla getiri sağlayacağına inanarak bu kararı verdim. Ama hiç de komedi filmlerinde dalgası geçildiği gibi bağdaş kurup da parmakları yuvarlak yaparak biten bir konu değilmiş yoga. Nefes egzersizleri bile başlı başına kitap konusu, pozlar ve isimleri derken iyice kayboldum.

Bel fıtığı nedeniyle kendimi, özellikle de belimi zararlı olabilecek hareketler yaparak zorlamak istemiyorum ve daha basit hareketler ile yogaya başlamak istiyorum. Ama başlangıç için bel fıtığını hem zorlamayacak, hem de faydası olarak iyileştirecek yoga pozları neler olabilir yogi ve yogini arkadaşlara danışmak istiyorum.

 

Editör editi: sitedeki bazı diğer benzer yazılar için;

bkz: Bel fıtığı için pilates mi yoga mı daha faydalı?

bkz: Bel fıtığı ile yoga yapılabilir mi?

bkz: Bel fıtığı ile vücut geliştirme yapılabilir mi?

bkz: Yoga yaparken bayılmak normal midir?

bkz: Kahkaha Yogası Nedir?

bkz: Yoga bir spor mudur?

pakturk

07.10.2021 19:03

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

  • 6 Haziran 2022 17:06
    0

    arka desteksiz bağdaş vaziyetinde durmak bile bel ağrısına neden oluyor, belinizi zorlayan egzersizleri hazır olmadan yapmamanızı öneririm

  • 26 Ağustos 2022 14:19
    0

    omurilik sağlığı insanın hem fiziksel hem de ruhsal açıdan en temel kaynaklarından birisi. hareketsizlik ya da fiziksel açıdan ağır işlerde çalışmak omurilik için ne kadar zararlıysa düzenli yoga yapmak da bir o kadar faydalı. alışkanlık haline getirilmesi gereken bir aktivite bence

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Bel fıtığı için yoga pozu tavsiyeleri

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.