5.00 / 1 oy

Yoga bir spor mudur?

Bazıları için yoga bir spor iken diğerleri için daha çok meditasyon olarak görülüyor. Fakat yoga çok bilinen fotoğraftaki sadece yerde oturup gözleri kapalı elleri göğüs kafesinde birleşmiş pozdan ibaret değil. O kadar zorlayıcı, bedeninizin açılması ve izin vermesi için sıklıkla pratik yapmanız gereken duruşlar var ki özveri gerektiriyor. Ayrıca yin yoga gibi daha sakin bir pozda 5 dk ya da daha uzun süreler kalınan yoga türünün yanında vinyasa gibi daha aktif ve hızlı geçişlere sahip yoga türleri de bulunuyor. Burada önemli olan sizin ne istediğiniz, bedeninizin ne istediği..ve elbette unutmadan söylemek gerekir tüm yoga çeşitleri aslında bir içsel huzur, kendimize dönüş ve meditasyon içeriyor. Benim önerim olabildiğince fazla çeşidi deneyip, gözlemleyip kendinize uygun olanıyla devam etmeniz. zaten bir süre sonra siz kendi akışınızı kendiniz yaratacaksınız, o an bedeninizin ihtiyacına göre..

gdemir

18.08.2020 02:54

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 16 Aralık 2021 11:14
    1

    yoga, içerisinde bol bol esneme hareketleri içeren ve eklemleri sağlıklı olan bireyin kendisi de sağlıklı olur diyen bir felsefedir, ama öncesinde bir spordur elbette

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Yoga bir spor mudur?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.