5.00 / 1 oy

Arduino için Kullanılması Gereken Vida ve Somun Boyutu

mr. faruk isimli yazarın Arduino yazılarını severek okuyor ve fırsat buldukla evde de kendi şartlarımla uygulayarak geliştirmeye çalışıyorum. Akşam basit bir araba şasisi hazırlamak için karton kestim ama Ardunino Uno ve L298N motor sürücü kartını evdeki vidalarla kartona sabitleyemeyince internetten Arduino için hangi boyutta vida ve somun temin etmem gerektirdiğini araştırmaya karar verdim. Benden başka da aynı ihtiyaçla araştırma yapmak durumunda kalacak arkadaşlar için kullanmaları gereken vida ve somın kalınlığı bilgilerini yazmak istedim.

Arduino biliyorsunuz etrafında vida delikleri ile hazır olarak geliyorlar ve bu deliklerin genişliği de M3 olarak satılan somun, civata, pul ve vidalar ile tam olarak uyumlu. Yani Arduino projelerinizi eğer plastiğe ya da benim gibi kartona sabitlemek isterseniz satın almanız gereken vida genişliği M3 boyutunda olan vidalardır. Vidaların arka taraflarında kullanmanız gereken somunlar ve diğer pul vs parçalar da tümü yine M3 olarak satın alınmalıdır. İnternette hazır olarak satılan M3 kit bulamadım ama ayrı ayrı tümünden sipariş verebilirsiniz ve maliyetli parçalar da olmadıkları için bir kere toplu sipariş verilerek her gerek duyulduğunda kullanılabilirler. Ben ufak bir vida ve somun çantası edinerek tümünü tek yerde barındırmak üzere sipariş verdim mesela, siparişlerim geldiğinde örneklerini de buradan paylaşmış olurum.

oissende

26.06.2020 22:52

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Arduino için Kullanılması Gereken Vida ve Somun Boyutu

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.