5.00 / 1 oy

Aramex kargo Türkiye içi kargo rezaleti

Daha önce adını hiç duymadığım Aramex kargo ile Amazon Türkiye’den almış olduğum bir ürünün iade sürecinde tanışmış oldum. Amazon Türkiye siparişimde iade etmek istediğim ürün için karşıma iki seçenek çıkmıştı biri evinize kurye gelsin, diğeri ise MNG kargo ile şubeye bırakma olarak. MNG kargo ile anlaşamadığımız için eve kurye gelsin seçeneğini seçmiştim. Şimdi diyorum ki beterin beteri varmış keşke MNG kargoyu seçseymişim. Öncelikle Amazon Türkiye ekranında iade etiketi adı altında bir bölüm çıktı. İki kısımdan oluşan etiketin birini kutunun üzerine diğerini ise ürünün kutusunun içine koymam gerekiyormuş. Sonra diyor ki Aramex kargo sizinle 3-5 iş günü içerisinde iletişime geçecek. Bekle ki beni arasınlar üzerinden bir hafta geçmiş hala arayan soran olmayınca Amazon Türkiye’ye mesaj atarak durumu bildirdim, başka bir kargo firması aracılığı ile ürünü göndermek için. Amazon Türkiye ise Aramex müşteri ilişkileri ile görüşmemi ve durumu anlatmamı istedi. Aramex kargoya telefon ettiğimde sizinle 1 hafta içerisinde iletişime geçilecek, Yurt içi kargo ile çalışıyoruz, ürününüzü almaya gelecekler dedi. Sonra bir hafta da Yurt içi kargonun aramasını bekledim. Baktım yine olacak gibi değil, Aramex kargoya telefon ederek Yurt içi kargoya ben bırakacağım bana gerekli bilgileri verirseniz size göndereyim. Komik olan kargo firmasına göndermek için başka bir kargo firmasına ürün gönderiyorum. Ve daha acı olanı, 2 günde çözülecek işi 2 haftayı geçkin bir süredir halletmeye çalışıyorum. Amazon’un kargo iade süresi uzun olmasa ürün elimde kalacaktı muhtemelen. 

Şu an ürün Aramex kargonun eline ulaştı mı bilmiyorum. Ulaşsa bile Aramex kargo Amazon Türkiye’ye ürünü kaç gün sonra ulaştırır bilemiyorum. Artık beklemekten başka şansım yok ne yazık ki. Umarım burada ve diğer sosyal medya organlarında bir şikayet kaydı daha açmadan ürün iade edilir ve bana param gönderilir. Son olarak diyeceğim şu ki Aramex ismini duyduğunuz yerde kaçın. 
 

rinda

16.01.2021 22:52

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Aramex kargo Türkiye içi kargo rezaleti

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.