5.00 / 1 oy

Uzun Mesafe Yürüyüş İçin Dayanıklı Ayakkabı Tavsiyesi

Hava güzelse dışarıda, değilse de evde her gün en az 20.000 adım attığım ve takriben 15 km yürümüş olduğum bir rutin uyguluyorum bir süredir. Uzun yürüyüşlerde de ayakkabı seçimi olarak evdeki tüm spor ayakkabılarımı parçaladım diyebilirim, yıllardır spor salonunda giydiğim sapasağlam nike ve adidas marka ayakkabılar bile burun kısımlarından ayrıldılar. Ben de yürüyüş için tasarlanmış rahat ve dayanıklı bir ayakkabı aramaya başladım, ama spor mağazalarındaki satış görevlileri bu soruyla kendilerine danıştığımda bana hiç güven vermediler. Birincisi teknik olaraj yürüyüş ayakkabısı nedir ve hangi özelliklere sahip olmalıdırlar gibi konularda hiç fikirleri yok. İkincisi ise hangi ayakkabıyı sorsam o da olur diyerek asıl amaçlarının müşteri memnuniyeti değil ayakkabı satmak olduğunu fark ettim. Ben de araştırmayı internetten yapmaya karar verdim.

Ayakkabının tasarımı ve markası benim için tamamen ikinci planda. Fiyat olarak ise gerçekten yürüyüş için tasarlanmış dayanıklı bir ayakkabı için 1.000 TL'ye kadar severek ödeme yapabilirim çünkü ayaklarımın yara olması gibi motivasyon kırıcı bir durumla katiyen karşılaşmak istemiyorum ve ayakkabıyı bir yıl daha uzun süre kullanabileceksem bile benim için neredeyse parasını çıkartmış oluyor. 500 TL'lik ayakkabıyı 2 ayda parçaladım, nasıl içinize oturuyor bildiğiniz gibi değil ama rutini bozmamak benim için daha önemli.

Hafif ayakkabılarla yürümek daha rahat oluyor ama ayakkabıların burun ve topuk kısımlarındaki eğim de yürüyüş ayakkabısı olma konusunda çok önemli. Hafif ayakkabılar ise dayanıklılık konusunda şimdilik sınıfta kaldılar, hem hafif hem dayanıklı bir ayakkabı bulabilirsem tam olarak aradığım ayakkabı da aslında bu.

Yürüyüş yapan yazar arkadaşlar uzun mesafelere dayanabilen ayakkabılarını tavsiye etmek isterlerse önerilerine ihtiyacım var ve şimdiden de yanıt yazacak arkadaşlara teşekkür ediyorum.

S.Uluçay

12.11.2020 11:11

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

  • 28 Haziran 2022 06:06
  • 22 Ekim 2021 01:28
    0

    maalesef hangi marka ayakkabı olursa olsun birkaç ay kullandıktan sonra taban kısmı yumuşaklığını kaybediyor ve sertleşerek konfor etkisini yitiriyor. sonra da çatlamalara ve parçalanmalara başlıyor. spor ayakkabıya bu yüzden çok fazla para vermiyorum artık

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Uzun Mesafe Yürüyüş İçin Dayanıklı Ayakkabı Tavsiyesi

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.