5.00 / 1 oy

internetten video izleyerek motor tamiri yapmayı öğrenmek

Son günlerde youtube'da araba motor tamir ve rektefiye videolarına takmış durumdayım. Kusura bakılmasın ama bir motorun tamirine 20.000 TL gibi paralar isteniyor ve bu tamirleri yapan kişiler de yıllarca eğitim alarak sınavlara girmiş ustalar değiller. Motorun içinde parçalar var ve motor indikten sonra bu parçaları sökerek düzeltip tekrar takıyorlar. Elbette bir de bunun donanımsal gereklilikleri için para harcıyorlar.

Motor tamir edeceğimden değil ama en azından ustaların kazıklamasından ve kolay iş ile zor işi ayırt edebilmek için motor tamir etmenin adımlarını ve teorisini internetten öğrenmeye çalışıyorum. Bu konu hakkında youtube'a ek olarak internet siteleri ya da e-kitaplar tavsiye edebilecek olan var mıdır?

 

Editör editi: sitedeki bazı diğer benzer başlıklar için;

bkz: Arabanın camını hafif aralık bırakmanın amacı nedir?

bkz: Peugeot 3008 kasa değişimi ne zaman olacak?

bkz: Jant büyüdükçe arabanın yakıt tüketimi artar mı?

bkz: 100.000 TL Station aile arabası tavsiyesi

bkz: DSG Şanzıman Nasıl Kullanılmalıdır?

bkz: Arabaya fiş takabilmek için dönüştürücü tavsiyesi

ogün

05.09.2021 23:34

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 6 Eylül 2021 01:57
    18

    motor tamir etmek atom fiziği kadar karmaşık olmamalı demek istemişsiniz ve kısmen de haklısınız ama siz yine de konuyu çok da basit düşünmeyin. Motoru sökmek ve hatta taşıyabilmek bile inanılmaz zor ve zaman gerektiren bir işlem. Araba parçalarının çalışma mantıklarını ve birbirleriyle ilişkilerini öğrenirseniz zaten istediğiniz seviyeye gelmiş olursunuz.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
internetten video izleyerek motor tamiri yapmayı öğrenmek

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.