5.00 / 1 oy

Amazon: Para iadenizi işleme alıyoruz Ürünü bize iade etmenize gerek yok

Amazon'dan sipariş verdiğin bir ürünün gönderilmesi gecikince hafta sonu avm'ye giderek ürünü satın aldım ve amazon.com.tr'den de siparişimi iptal ettim. Ertesi gün amazon'dan siparişiniz gönderildi diye mail gelince baktım sipariş iptal olmamış görünüyor. İptal etme işlemini tekrarladım ve gelen kargoyu kabul etmesem mi ya da tekrar iade kodu üretip öyle mi göndersem diye düşünürken karşıma aşağıdaki gibi bir ekran geldi ve bizde böyle güzel uygulamalarla pek karşılaşmadığımız için çok mutlu oldum :)

amazon ürünü bize iade etmenize gerek yok

Açıkçası amazon bu hareketiyle mahçup etti desem yeridir, peki ne yaptın da amazon ürünü istemeden para iadesi yaptı derseniz hiçbir özel şey de yapmadım. Amazon siparişlerimin toplamı birkaç bin TL vardır ama ilk kez sipariş veren bir arkadaşım da benzer bir tecrübe yaşadığını söylediği için bu durum sanırım her müşteriye uygulanabilen bir memnuniyet politikası. Bunun karşılığında ben de ucuz da olsa pahalı da olsa siparişlerimi amazon'dan veren bir müşteri olarak iyice sadık müşteri olma kararı aldım. Çok sitede kırık ürün alıp da iade etmek için aylarca uğraştığımı bilirim, müşterisine değer veren böyle bir firma varken diğer e-ticaret siteleriyle hiç uğraşamam artık.

Edit: şu konu da benzermiş, teşekkürler amazon :) bkz: Amazon'dan alınan elektronik ürün kullanıldıktan sonra iade edilebilir mi?

mib555

02.12.2020 00:08

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Amazon: Para iadenizi işleme alıyoruz Ürünü bize iade etmenize gerek yok

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.