5.00 / 1 oy

Amatör Kullanıcılar İçin Lehim Seti Tavsiyesi

Hobi amaçlı olarak elektrik devreleri ve Arduino projeleri ile ilgileniyorum ve izlediğim eğitimlerde lehim seti ve havya kullandıkları için artık ben de bir tane lehim seti edinmeye karar verdim. Lehim yapmayı öğrenecek ve evde sakatlık çıkartmayacak şekilde amatör denemeler yapmak istiyorum ama hiçbir ürünün kötüsünü alacak kadar zengin olmadığım için kaliteli ve gerektiğinde yıllarca kullanabileceğim bir havya olmalı. İnternetteki lehim yapma örneklerinde artık pasta kullanıldığına pek denk gelmiyorum, yeni lehim telleri hazır pastalı olarak geldiği için ısıtılmış bir havya ile lehim telini birlikte kullanmak yertiyormuş, lehim seti olarak da içinde havya, havya tutucu (havya standı) ve kaliteli bir lehim teli olması benim için yeterli (değil derseniz yine dikkate alırım). Bir de usb'den çalışan havya modelleri görüyorum, acaba bilgisayarın usb portundan bağlayarak kullanabileceğim bir havya edinmek evdeki elektrik tesisatına fazla yüklenmemek (bir anda fazla güç çekmemek) için daha mantıklı olur mu yoksa usb'den bağlanan havyalar yeterince kaliteli olmazlar mı?

Bazı setlerde hehim pompası adında da bir ürün var, fazla lehimleri çekmek için kullanılıyormuş. Bu ürünü gerçekten edinmeye gerek var mı yoksa ihtiyaç değil mi?

oissende

16.05.2020 16:51

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

  • 12 Ekim 2021 10:28
    0

    lehim inanılmaz güçlü bir birleştirme aracıymış, merakımı gidermek için ben de hesaplı olanlardan bir tane sipariş verdim ve iki tane teli meraktan lehimledikten sonra tüm gücümü kullanmama rağmen ayıramadım. sonunda kotuğu nokta ise lehim bağlantı noktası değildi. kaynak yaparken de böyle bir şey mi kullanıyorlar acaba çok enteresan

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Amatör Kullanıcılar İçin Lehim Seti Tavsiyesi

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.