5.00 / 1 oy

Evdeki Eski Bir Müzik Sistemine Bluetooth Özelliği Eklemek

Arduino ve elektronik devreler konusunda son zamanlarda ilgi duymaya başlamam neticesinde neler yapılabilir ve nasıl yapılabilir konularında merak ettiğim konuları araştırmaya ve mümkün olduğunda hazırlamaya başladım. Arduino ile devre tasarımları hazırlarken ses çıkışı alabilmek için buzzer dışında gerçek sesli çıkışlar alabilmek için bluetooth ile mevcut bluetooth özellikli cihazlara nasıl bağlantı kurabileceğimi az önce sormuştum, aklımdaki bir diğer soruyu da sırası gelmişken sormak istedim.

Bluetooth özelliğine sahip ses sistemlerinin içinde bir bluetooth modülü var, bu sayede yine bluetooth modülüne sahip cep teşefonları ya da bilgisayar gibi sistemlerle kablosuz olarak haberleşiyorlar. Bluetooth teknolojisinin evde kullandığımız elektronik aletlere entegre edilmesi çok eski bir teknoloji değil, yaygınlaşması bile belki son 5-10 yıl içinde olmuştur. Ama artık neredeyse piyasaya çıkan tüm ses ve görüntü sistemine standart olarak ekleniyor, çünkü standart ve maddi olarak erişilebilir bir teknoloji haline geldi. Şartlar bu kadar kolaylaşmışken ben de evdeki eski ses sistemlerine de nasıl bluetooth özelliği ekleyebileceğimi merak ederek internetten bluetooth modüllerine bakmaya karar verdim. Seçenekler biraz fazla ve hangisini alarak nasıl kuramam gerekiği konusunda da çok emin değilim ama TDA7492P Kablosuz Hoparlör Alıcısı gibi bir modülü internetten sipariş ederek eski bir müzik setine bağlayarak bu müzik sistemine bluetooth özelliği ekleyebilmem mümkün mü? Akıllı röle sistemleri yerine cihaza doğrudan bağlantı kurabileceğim bu gibi modüller daha çok ilgimi çekiyor, konu hakkında bilgisi olan arkadaşlardan görüşlerini öğrenmek isterim.

oissende

15.06.2020 02:11

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Evdeki Eski Bir Müzik Sistemine Bluetooth Özelliği Eklemek

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.