5.00 / 1 oy

Ucuz laptop adaptörü almak bilgisayara zarar verir mi?

Notebook adaptörü fiyatları, gözlemlediğim kadarıyla üçe ayrılıyor. Aynı laptop için tüm ürünler aynı işi yaptığını vaadediyor ve sorunsuz da çalışıyorlar.

1. ürün grubu: 30-50 TL arası

2. ürün grubu: 100-200 TL arası

3. ürün grubu: 200 TL üzeri

Adaptör dediğimiz alet bildiğim kadarıyla duvardan gelen elektriği belirli bir güç değerine ayarlayıp bilgisayarımıza en uygun şekilde uygun başlıkla bataryaya ya da güç kaynağına iletiyor. Tüm ürün grupları aynı işi gördüğü için pahalı adaptöre para vermeye gerek yok diyebilir miyiz yoksa ucuz adaptörlerde olmayan akım koruma özellikleri vardır ve bunlardan uzak durmak bilgisayar için daha güvenlidir mi demek lazım?

 

yelkenci2

05.11.2019 19:08

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 15 Eylül 2021 12:24
    7

    kesin verir ya da kesin vermez diyemem ama notebook ile birlikte gelen orijinal adaptörün kabloları daha kalın olsa da zaman içerisinde deforme oluyor ve pc türü bilgisayarların orijinal adaptörleri de 2-3 yıl sonra bulunamaz oluyor. el mahkum muadil bir ürün almanız gerekiyor, burada da yine nispeten kaliteli adaptörü tercih etmeniz daha güvenli olur ama uyduruk adaptörleri de kaliteli diye pahalıya sattıkları için en azından dokunarak alabildiğiniz adaptörlerde en ağır ve kalın kablolu olanını tercih etmeye çalışın

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Ucuz laptop adaptörü almak bilgisayara zarar verir mi?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.