5.00 / 1 oy

Aloe Vera Balkonda Yetiştirilebilir mi?

Artık bahar geliyor diyebiliriz, havalar sıfır derecenin üstüne çıktı ve bitkiler de uyanmaya başladılar. Ben de kıştan beri balkonda nereye ne eksem, hangi bitkiyi diksem diye düşünürken evin içinde tek bir saksının içinde sıkış tepiş büyümeye çalışan aloe vera bitkisinin köklerinden birisini alarak ayrı bir saksıya taşımayı düşündüm. Ama taşıyacağım saksı alttan su bıraktığı için evin içinde durabilmesi mümkün değil. Balkona koymak istiyorum ama balkon demek değişken mevsimler, soğuk, sıcak ve yağmur demek.

Aloe vera bitkisini çok da düzenli olarak sulamasam da orta derecede güneş alan bir noktada zaman zaman fazla bile sulayarak büyüttüm. Nazsız bir bitki ve evin içinde çoğalarak yayvan büyük bir saksının her tarafını kapladı. İnternetten aloe vera'nın ideal yetişme şartlarına baktığınızda ise bu bitkinin çok suyu ve ışığı sevmediğini söylüyorlar. Evin daha serince bir noktasında (antre gibi) beslemenin aloe vera gelişimi için daha uygun yetiştirme şartları sunduğu yazılıyor ama bilemedim.

Merak ettiğim ise aloe vera'dan bir kök alarak büyükçe bir saksı ile balkona eksem sizce aloe vera balkonda yetişebilir mi yoksa açık havada çok değişken havada kuruyabilir mi?

Editör editi: benzer yazılar:

bkz: Gördüğüm en büyük aloe vera bitkisi

bkz: Aloe Vera Büyümüyor ve Kuruyor

bkz: Aloe Vera bitkisi yetiştirenler

bkz: Saksıda Nane Yetiştirmek ve Nane Ekimi

bkz: Saksıda Taze Soğan Nasıl Yetiştirilir?

bkz: Silikon saksı kalıpları neden bu kadar pahalı?

DunkinMunkin2

15.03.2021 15:49

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Aloe Vera Balkonda Yetiştirilebilir mi?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.