5.00 / 1 oy

Synology Nas Server'a SQL Server Kurmak Mümkün mü?

Eve NAS sunucu kurmayı düşünüyorum ve Synology DS220J NAS depolama ünitesi olarak geçen ürün de 1.600 TL'ye çok mantıklı bir seçenek (çift yuvalı olduğu için) olarak görünüyor. İçine de iki adet hard disk takarak hem evin içindeki cihazlardan birbirleri arasında kablosuz dosya transferi yapmak, hem de yıllardır biriken ve hiçbir yere sığdıramadığım yedeklerimi raid ile yedekleyerek tek bir yere koymuş olmak istiyorum. Telefon ve bilgisayarla da uzaktan gerektiğinde erişebilmek mümkünmüş NAS sunucu içindeki tüm dosyalara.

Peki yedeklerimi koyabildiğim gibi acaba database yedeklerimi de NAS sunucusuna koyabilir miyim derken bir sonraki soru olarak acaba SQL Server'ı NAS içinde çalıiştırabilmek nasıl olurdu diye meral ettim. Bildiğim kadarıyla Synology NAS sunucularında Linux işletim sistemi var ve Docker kullanarak teorik olarak SQL Server kurabiliyor olmam gerekmez mi bu işletim sistemi üzerine?

Not: Bildiğim kadarıyla bu mantıkla apache web server üzerinde php ile hazırlanmış bir internet sitesini ve my sql veritabanını da nas sunucuda çalıştırabilmek mümkün ama ben sql server kullanmanın da mümkün olup olmadığını bilgisi olan arkadaşlara sormak istiyorum.

kankito

30.01.2021 21:58

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

  • 15 Haziran 2022 15:20
  • 8 Kasım 2021 09:07
    0

    Synology Nas Server içerisinde docker çalıştırmak istiyorsanız en düşük modelini almamanızı öneririm. bellek açısından yetersiz kalması durumunda faydadan çok acı verecektir muhtemelen.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Synology Nas Server'a SQL Server Kurmak Mümkün mü?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.