5.00 / 1 oy

Xiaomi Zajia hareket sensörlü musluk başlığı

Xiaomi markasının çok ilginç ürünleri var ve çoğu da ne Türkiye'de ne de Amerika'da satılmıyor. Araştırmak için Aliexpress gibi Çin'den satış yapan platformları incellemek gerekiyor. Ben de bu ürünü youtube'dan gördüm ve Aliexpress'ten 17 dolara buldum ve sipariş için araştırma yapıyorum.

 Xiaomi Zajia, musluk başlarına takarak mevcut musluğunuzu, altına elinizi getirdiğinizde akmaya başlamasını sağlayan bir hareket sensörü. Üzerindeki micro usb portu ile şarj edebiliyorsunuz ve  farklı musluk başlıklarına uyum sağlayabilecek şekilde adaptörlerle geliyor. Çalışma mantığı olarak ise, uygun adaptör ile musluğunuza bağladığınızda musluğunuzu açıyorsunuz ve suyun musluktan gelmesi, elinizin altına yaklaşması işlemine bağlanmış oluyor. Takıp çıkartması oldukça kolay olmakla birlikte elinizi altına yanaştırmanız ile suyun gelmesi arasında çok kısa bir gecikme oluyor. Su tasarrufu sağlaması açısından çok pratik bir ürün olmakla birlikte aynı zamanda tekrar sökülmesi için de gerekli aparatı içerisine koymuşlar. Ben satın almak için ikna oldum en azından, bu tür tasarruf etmeyi sağlayan cihazlar eninde sonunda kendi paralarını çıkartıyorlar nasıl olsa. Aynı zamanda su tasarrufu etmek, hepimizin ortak bilinci olması gerektiği için bu tür ürünlerin kullanımının yaygınlaştırılması gerektiğini de düşünüyorum. AVM'lerdeki kendiliğinden sensörlü musluk sistemleri çok daha pahalı oldukları için ev tipi taşınabilir mantıklı bir tüketici ürünü.

xiaomi zajia

Ürünün en büyük dezavantakı ise boyutunun birazcık büyük olması. Tezgah ile musluk arasında çok az mesafe olan mutfak ya da banyo musluklarında bu ürünü araya takınca mesafe de daha da daralmış oluyor. Bu da bulaşık yıkarken kocaman olan tencerenizin sürekli bu alete çarpmasına yol açabilir. Bunun dışında yeterli yüksekliğe sahip tezgahlar için kullanımı mantıklı bir ürün.

araratzh

22.10.2019 08:17

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 13 Ocak 2022 01:52
    0

    evdeki her türlü ev eşyasını şarj etmekten ve zamansız şarjlarının bitmesinden nefret eden birisi olarak bu gibi ürünlere soğuk yaklaşıyorum. geçenlerde su içecekken damacana pompasının şarjı bitti mesela direkt çöpe attım, su içmeme engel olacak teknolojinin ben.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
 Xiaomi Zajia hareket sensörlü musluk başlığı

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.