5.00 / 1 oy

Akıllı Kapı Kilidi Alsam Evdeki Çelik Kapıya Uyar mı?

Anahtar taşıma zahmetinden kurtulmak için internetteki akıllı kapı kilitlerinden birkaç model beğendim. Ahşap ve metal kapılar için uygundur yazıyor ama bizim evin kapısı belki 30 yaşında bir çelik kapı olduğu için satın alsam acaba uyar mı tereddüt ediyorum, bu ürünlerden kullanan ve montajını kendi yapanlar ürünlerin boyutları, kilitlere uyumu ve kullanımı konusunda neler düşündüklerini yazabilirler mi?

Ürünlerin özellikleri markaya ve modele göre değişiyor ama üzerlerinde şifre ile ya da parmak izi ile giriş yapmayı sağlayan modülleri var, bu sayede anahtar evde mi kaldı gibi bir derdiniz de olmamış oluyor. Eliniz cebinizde evinizden çıkıp sonra geri dönebilirsiniz. Acaba hırsızlar bir şekilde bu parmak izini ya da şifreyi çözebilirler mi diye ben de çok merak ettim ama sistemlerin alarmı da olduğu için belirli bir hatalı deneme ya da zorlama sonrasında sesli ya da sessiz olarak kendilerini korumaya alıyorlar ve güvenlik anlamında anahtarlı kapı kilitlerinden belki daha bile güvenliler. Ayrıca akıllı versiyonlarında telefonla kontrol ve bildirim gibi güzel özellikler de mevut.

Şimdilik aklıma takılan iki konu var, birisi bu kapı kilitlerinin bizim kapıya montajında bir uyumsuzluk sorunu olup olmayacağı, diğeri de bu ürünlerin pille çalışıyor olması. Mesela içindeki pil biterse ve evde kimse yoksa pilini kimse değiştiremediği için kapı hep kapalı mı kalmış olacak? Çilingir de açamaz sonra bu kilitleri komple kapıda kalmış oluruz :)

comcero

16.10.2020 09:53

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Akıllı Kapı Kilidi Alsam Evdeki Çelik Kapıya Uyar mı?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.