5.00 / 1 oy

Adsense otomatik reklamları amp'ta göstermiyor

Adsense gelirim bir anda düştüğü için daha önce de bir soru yazmıştım. Google Adsense hesabıma bakınca görüntülenme (view) sayıları çok az görünüyordu ama Google Analytics'ten bakınca site trafiği performansında hiçbir eksilme olmadığını görüyordum. Sonra aklıma sitenin haberler bölümünün amp tasarımına bakmak geldi. Google'dan zor bela bir adet amp sonucu yakalayınca fark ettim ki amp sayfalarda daha önce sorunsuz olarak çalışan otomatik reklamlar çıkmamaya başlamış.

Çalışan kodlar hiç değiştirilmediği için problemin kodlarda olduğunu düşünmüyorum.

<script async custom-element="amp-auto-ads"
src="https://cdn.ampproject.org/v0/amp-auto-ads-0.1.js">
</script>

Body kısmında ise:

<amp-auto-ads type="adsense"
data-ad-client="ca-pub-xxxxx">
</amp-auto-ads>

Google site içeriğinden dolayı otomatik reklam gösterimini azalttı desem amp olmayan sayfalarda da azalması gerekirdi. Ama tümü otomatik reklam olarak ayarlanmış sayfaların (amp olmayanlarda) hiç birisinde otomatik reklamların ürettiği reklamlarda bir azalma yok. ben de mecburen amp sayfalarda tekrar manuel reklam gösterimi eklemek durumunda kaldım.

Acaba sadece amp sayfalarda google adsense reklamlarının otomatik olarak gösterilmemesi adsense'den mi kaynaklanır yoksa amp project tarafında bir update mi bu hataya yol açmış olabilir? Benden başka aynı problemle karşılaşan kimse var mı?

Advertiser Guy

22.02.2020 17:03

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Adsense otomatik reklamları amp'ta göstermiyor

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.