5.00 / 1 oy

Google Dünya Saatleri Aracını Kullanmak

Dünyanın herhangi bir noktasında o esnada saatin kaç olduğunu merak ediyorsunuz, eskiden olsa arama motorlarından sonra bir internet sitesine yönlenip bu site içinde ülkenin adını arayıp sonra da saati öğrenmek gerekirdi. Ama Google'ın kendi içinde diğer bir çok aracı gibi (Google ile Şehirler Arası Mesafe Hesaplamak, Google'da Ölçü Birimlerini Birbirine Dönüştürmek, Google'da Diller Arası Çeviri Yapmak, Google'da Renk Seçici Aracını Kullanmak, Google'da Matematiksel Hesaplamalar Yapmak) anlık olarak dünya saatlerini sorabileceğiniz bir aracı da mevcut.

Örneğin Londra'da şu an saat kaçmış Google'a bir soralım.

google dünya saatleri

İnternet zaten bilgiyi herkes için erişilebilir kılmayı başarmıştı, Google neyi başardı derseniz insanlara bu bilgiye en kısa yoldan erişim teknolojisi sunmayı başardı. Her gün onlarca kez yaptığımız işlemlerden kazandığımız saniyelerin günün sonunda daha fazla üretime zamansal kaynak ayıracağını düşünerek her bir işlemin en kısa çözümünü bilmeyi önemli buluyorum.

koroglu

31.07.2020 13:29

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 13 Eylül 2021 07:19
    2

    akıllı telefonlarda da birden fazla ülkenin saatini aynı anda görebildiğiniz uygulamalar var, ama arada bir lazım oluyor uygulama kurmak istemiyorum deniyorsa google'dan açıp bakmak çok daha mantıklı

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Google Dünya Saatleri Aracını Kullanmak

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.