5.00 / 1 oy

Açık hava televizyonu kurulumu ve kullanımı

Yaz geldiği için artık düzenimi bahçeye taşımak gibi bir projem var, televizyonu da kalıcı olarak bahçeye çıkartmak istiyorum. Televizyonun üzerine şemsiye koymak istemiyorum  ama koysam da zaten yağmurlu havalarda rüzgarın da etkisiyle yine suya maruz kalacaktır, bu sebeple önce televizyonu yağmur ve sıvılardan koruması amacıyla outdoor tv kabinlerinden almaya karar verdim. Ama açık hava tv kabinlerinde hoşuma gitmeyen bir özellik var, bu da televizyonun ekran kısmını da cam ile korumaya alması, bu da ekranların görüntü kalitesini çeşitli sebeplerle düşürüyor. Bu sebeple mevcut 55" televizyonum için özeli bir koruma kabini hazırlatmayı düşünüyorum. 55 inç televizyonlar için hazır satılan açık hava panellerinin fiyatları da 2.000-3.000 TL arasında değiştiği için belki kendi hazırladığım panel daha bile hesaplı olabilir. Acaba televizyonu yağmurdan korumak için ekran dışındaki alanlarını plastik gibi bir panelle kapatmak düşündüğüm gibi yeterli olur mu yoksa aklıma gelmeyen bir problem yaşar mıyım diye benzer bir projesi ya da fikri olanlara sormak istiyorum, duvar tipi değil yerden tekerlekli yapmayı planlıyorum bu arada, teşekkürler.

serhat63

19.05.2020 22:00

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

  • 29 Kasım 2021 12:47
    0

    televizyona o kadar para harcamak yerine normal bir televizyonun üzerine şemsiye gibi bir yağmur engelleyiciye para harcamak daha mantıklı olmaz mıydı?

  • 26 Şubat 2022 00:10
    0

    projeksiyon kullanmak varken gereksiz hantallık ve verimsizlik bence

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Açık hava televizyonu kurulumu ve kullanımı

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.