5.00 / 1 oy

Televizyondan YouTube Nasıl İzlenir?

Özellikle çocuklu bir evdeyseniz karantina ve sokağa çıkma yasakları sonucunda çocukları sıkılmadan tutabilmek için ya sürekli onunla ilgilenmeniz, ya da eline tablet/telefon vermeniz gerekiyor. Elindeki tablette ne izlediğini de takip edemediğiniz ya da kendi telefonunuzu vermek istemediğiniz için youtube'u televizyonda açmak güzel bir alternatif. Youtube'u televizyonda açmanın çeşitli yolları var:

- Eğer akıllı televizyonunuz varsa tizen ya da android işletim sistemi üzerinde zaten youtube uygulaması kurulu olarak geliyor. İster bu uygulamayı direk internete bağlı akıllı televizyonunuzda açarsınız, isterseniz de çocuk hesabı ile erişebileceği video ve kanalları sınırlandırarak içiniz rahat şekilde giriş yaparak kumandayı çocuğunuza verebilirsiniz.

- Eğer evinizdeki televizyonda internet var ama youtube uygulaması yok ise bu sefer aynı wi-fi ağına bağlı telefon ya da tabletinizden görüntü aktararak youtube videolarını televizyona yansıtarak izleyebilirsiniz

- Eğer akıllı televizyonunuz yoksa ve televizyonunuz internete bağlanma özelliğine de sahip değilse iki seçeneğiniz var. Bu seçeneklerden ilki Android TV ya da Apple TV ürünlerinden birisini satın alarak televizyonunuzu akıllı televizyona dönüştürmek. İkinci seçeneğiniz ise bilgisayarınız ile televizyonunuzun arkasındaki HDMI, DVI ya da VGA kabloları ile bağlantı kurmak ve bilgisayarınızdaki görüntüyü televizyonunuza aktararak youtube'un televizyondan gösterilmesini sağlamak.

halukgta

10.05.2020 15:27

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Televizyondan YouTube Nasıl İzlenir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.