5.00 / 1 oy

Yurt dışından Playstation 5 Getirsem İlave Ödeme Çıkar mı?

Playstation 5 fiyatları Türkiye'de 8.000 TL ve üzeri ücretlere satılacak ama yurt dışından 500 dolar karşılığında satın alınabiliyor olacak. Bugünün kurundan yaklaşık 3.900 TL'ye yurt dışından playstation 5 satın alabilmek mümkün anlamına geliyor bu da.

Peki diyelim ki ben avrupa'dan ya amerika'dan dönüyorum. ya da oralardan bir yakınım geliyor. Benim için bir tane PS5 alsa ülkeye getirse gümrükte ya da kapıda herhangi bir vergi ya da başka bir ilave ödeme talebiyle karşılaşır mıyız?

Edit: Yurt dışından playstation 5 getirmek için adet sınırı varmış ve 2 adede kadar yurt dışından herhangi bir ödeme yapmaksızın yanında getirebiliyormuşuz. Eğer oyun konsollarının vergilendirilmesinde bir düzenleme olmazsa muhtemelen ps5 satın almak için bu yolu izleyeceğim. Hatta korona salgını sona ererse haftasonu yapacağım bir avrupa ülkesi ziyaretini bedavaya bile getirebilirim.

totoro

04.10.2020 15:06

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

  • 18 Şubat 2022 00:03
    2

    oyunları bile düşünecek olursak ciddi anlamda ödemeniz çıkar :) xbox almak varken bence ps store çok zengin işi

  • 3 Şubat 2022 05:44
    0

    eğer getirdiyseniz inanılmaz kardasınız, o zamanlar buralarda zaten ps5 yoktu ama artık varsa da almaya para yetmiyor

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Yurt dışından Playstation 5 Getirsem İlave Ödeme Çıkar mı?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.