5.00 / 1 oy

Playstation Store neden karantina döneminde indirim yapmıyor?

Öğrencisinden çalışanına kadar herkesin sağlık endişeleri ile eve kapandığı bir dönemdeyiz, insanlar sıkılıyorlar ve oyun ile ilgili olan insanlar da oyun konsollarının karşısında uzun zaman geçiriyorlar. Tüm sektörlerde olduğu gibi oyun geliştiricileri ve konsol üreticileri de büyük verileri işleyerek kendi kullanıcılarının yaş aralığı ve demografik verileri gibi bilgilere sahipler ve ticari olarak bu dönemde nasıl kazanç sağlayabileceklerinin de farkındalar diye tahmin ediyorum. Oyun konsollarının temel kullanıcı kitlesinin gençler olduğu ve gençlerin de Türkiye'de satılan oyunların fiyatlarını takip ederek sadece büyük indirim dönemlerinde oyun aldıklarını forumlardaki yazışmalardan biliyorum. Ama herkesin eve kapandığı bu dönemde kampanya yaparak daha fazla oyun satmayı değerlendirmesi gereken Playstation Store Türkiye, kampanya ve fırsat sekmesini de kaldırarak tüm oyunlardaki indirimleri sıfırladı ve oyunları olabilecek en pahalı fiyattannsatmaya çalışıyor. İnsanların xbox siparişi verdiklerine birebir şahit olan birisi olarak Playstation global'in bu durumun ne kadar farkında olduğunu merak ediyorum ve Playstation Store Türkiye'nin amacını anlamaya çalışıyorum. Anlayan birisi varsa lütfen anlatabilir mi?

kaantuna

28.03.2020 03:39

Bu soru 3 kez yanıtlandı.

  • 10 Ağustos 2020 06:40
    4

    mayıs ayında kısa bir süre de olsa yaptı umarım yakalayabilmişsinizdir. 

  • 15 Mayıs 2022 01:08
    0

    karantina döneminde çok indirimler yaptılar aslında ama çizgilerinden pek de çıkmadılar elbette, psdeals sitesinden istediğiniz oyunlarda indirim olduğunda size haber verecek şekilde takipler ekleyebilirsiniz

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Playstation Store neden karantina döneminde indirim yapmıyor?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.