5.00 / 1 oy

Yurt dışından ne kadar içki getirebilirim?

Bir süredir Kiev'deyim ve zaten burası ile ilgili sorularımı ve kısa görüşlerimi de sık sık paylaşıyorum. Döndükten sonra zaten detaylu bir Kiev gezi rehberi yazacağım aksilik olmazsa. Şimdilik benim merak buradan ne kadar içki alıp Türkiye'ye getirebileceğim. İçki fiyatları bizim ülkemize göre daha uygun ve viski, şarap, votka ve bira gibi içki türlerinde hayatımda görmediğim kadar çok seçenek var. Öyle ki süpermarkette içkiler için ayrılmış olan alan neredeyse bizim süper marketin tamamı kadar diyebilirim. Şişe tasarımlarından falan zaten bahsetmiyorum bile, içmeyen bile alıp evine dekor olarak koyabilir, parfüm şişeleri bile tasarım olarak solda sıfır kalır. Ben sadece getirebildiğim kadar viski getirmek istiyorum dönerken ama kaç şişe alkol getirebilirim ya da kaç litre alkol getirebilirim bilen varsa yazabilir mi lütfen?

harun_emirhan

24.09.2019 10:52

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 25 Eylül 2021 13:37
    2

    yazar bu soruyu sorduktan sonra yurt dışına gidebildi mi, gittiyse de dönebildi mi merak ettim :) o zamanlar pandemi gibi bir fikir bile insanların aklına gelmezdi, herkez uzun dönemli yurt dışı tatilleri ve planları yapabiliyordu. şimdi hangi ülke kimi kara listeye aldı, karantina var mı yok mu tam distopya olduk.

    bu arada sokabileceğiniz içki miktarı tamamen şansınıza kalmış, 2 litre sokarken sorun yaşayan da var, geçiş esnasında şanslı olduğu için çok daha fazlasını sorunsuz sokan da var.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Yurt dışından ne kadar içki getirebilirim?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.