5.00 / 1 oy

Kapadokya Balon Turu Fiyatları (2020)

Yıllar önce öğrenci olduğum için Kapadokya'ya geldiğimde balon turuna çıkmayı çok istemiş olmama rağmen çıkamamıştım, kaç para istediklerini hatırlamıyorum ama öğrenci harçlığı ile bu kadar parayı balon turuna veremem diyerek balona binemediğimi çok iyi hatırlıyorum. Bu hafta Kapadokya'da 1-2 gün geçirme fırsatı bulunca yıllar önce içimde ukte kalan balon turu macerasını artık yapabilirim dedim, ama fiyatları duyunca demek ki insan hiö değişmiyormuş dedim, bir tura yine o kadar para vermem ben. Olmadığından değil de, keriz mi silkeliyorsunuz siz sevgili esnaf?

Kapadokya'da balon gezisi fiyatlarını belirleyen unsur, her ürün ve hizmette olduğu gibi yine arz ve talep dengesi. Kapadokya'daki esnaf kardeşlerimiz, Kapadokya'ya gelen turistlere 150-200 Euro'ya balon turu satabildikleri için yerli turiste de aynı fiyatı çekiyor. Tabi bu fiyatlar, Kapadokya'ya çok sık gelen Avrupalılar ve Uzak Doğulular için önemsiz paralar olduğu için ailecek rahatlıkla balon turuna çıkabiliyorlar. Ama bizim 3 kişilik bir balon turuna çıkmamız demek ortalama 500 Euro, dolayısıyla bugünün kurundan yaklaşık 4.500 TL ediyor. Yine olmadığından değil ama o kadar parayı o balona binmeye harcamam ben. Yarın bir gün yabancı turistlerin eli ayağı kesildiğinde yerli turiste TL üzerinden makul fiyat çekecek olurlarsa da açıp göstermek için bu yazıyı buraya bırakıyorum. Kendi ülkemizde balon gezisi yapamıyoruz döviz kuru üzerinden fiyatlama yapan esnaf yüzünden.

prens

19.08.2020 17:55

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 16 Eylül 2021 22:40
    6

    ben de her seferinde bu sefer kesin balona binerim diyorum ama euro üzerinden fiyatları duyunca az daha koyar kendime laptop alırım diyorum :) turistler için çok para olmayabilir ama bizim için 10 ile çarpıldığında çok büyük paralar bunlar. ama arz talep dengesi belli ki turistlerin yoğun oldukları bölgelerde o fiyatlarda dengeleniyor ve kendi ülkemizde balon turu yapmak bize lüks olmuş oluyor

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Kapadokya Balon Turu Fiyatları (2020)

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.