5.00 / 1 oy

Yüksek Sesli Müzik Açan Araçlar Nereye Şikayet Edilir?

Evim ışıkların olduğu bir lavşağa çok yakın olduğu için yüksek sesle müzik dinleyen araçların ses terörüne fazlaca maruz kalmaktayım. Araç diyorum çünkü eskiden sadece camı açık arabalardan gelen seslerden rahatsız olurduk, şimdi bir de yüksek sesle müzik dinleyen motorlar çıktı. Motorların bir ses yalıtım şansları olmadıkları için zaten bütün sesleri etrafı rahatsız etmek üzere tasarlanmış, müzikleri olmasa da kendi motor sesleri yetiyor zaten. Motorlara ses sistemi takmak komple yasaklanmalı ama konumuz bu değil.

Yüksek sesle müzik dinleyena araçların çevreye verdikleri rahatsızlık sadece benim bulunduğum yerde değil elbette. Hem civardaki evleri, hem de trafikteki diğer araçları rahatsız etmeyi marifet biliyorlar ama bu düşüncesizliğin bir cezası olmalı diye düşünüyorum. Bu düşüncesizliği yapanlar da yüksek ses teknolojilerine sahip yeni araçlar olmuyorlar bu arada, nedense hep de aynı model eski araçlarda bangır bangır türküler arabeskler ya da bas sesleri ile amaçları zaten rahatsızlık vermek. Trafikte camı açık vaziyette yüksek sesle müzik dinleyen araçlar nereye şiayet edilebilirler? Polisi arayıp plakasını mı vermeli yoksa videoya çekip internetten ihbar mı oluşturmalı bilen varsa bilgi vermesini rica ediyorum. 

sedakspgl

22.08.2020 11:14

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Yüksek Sesli Müzik Açan Araçlar Nereye Şikayet Edilir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.