5.00 / 1 oy

Lensi Ömründen Fazla Kullanmak Zararlı mıdır?

Aylık lensleri gözüme batmaya başlayıncaya kadar yaklaşık ortalama 2 ay kadar kullanıyorum ve yıllardan beri de bir problem yaşamadım ama son zamanlarda sabahları gözlerim kanlanarak uyanmaya başladım ve göz kuruluğu hissediyorum. Geceleri lensle hiç uyumam ve günde de 7-8 saatten fazla lens kullandığım çok nadir olmuştur. Lensi ömründen fazla kullanmanın göze bir zararı olup olmadığını merak ederek bilgi sahibi olan arkadaşlara sormak istedim, eğer zararlı denirse uzun bir süre gözlük kullanmayı düşünebilirim. Aslında en güzeli gözü çizdirip bütün bu dertlerden kurtulmak ama korneanın yakılarak çizilmesi fikrine halen ikna olmakta zorlandığım için varsın gözümde bir süre gözlük olsun daha iyi.

Daha uzun kullanım süresine sahip lensler konusunda da yıllardan beri haberler görürüm ama daha ürün olarak piyasaya sürülmüş ve aktif kullanılan böyle bir kompakt lens de görmedim, kullanan bilen varsa onun da adını markasını verse de onu da bir düşünsek..

mayatita

07.08.2020 18:35

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 9 Ağustos 2020 23:16
    11

    her gün lens kullanmıyorsanız günlük lense geçebilirsiniz. Kullan at lensler yani. evet fiyatı diğer aylık lenslere göre daha pahalı lakin daha sağlıklı. aylık lensler de ise yine her gün ve uzun süre kullanmadığınızda ve kullandığınız her günün sonunda temizliğini yapıp lens suyunu değiştirdiğinizde bir aydan uzun süre kullanmanızda sıkıntı yok. Burada önemli noktalardan biri de kullandığınız solüsyonun kaliteli ve göz ile uyumlu olmasıdır. 

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Lensi Ömründen Fazla Kullanmak Zararlı mıdır?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.