5.00 / 1 oy

Kaktüsün Radyasyon Emdiği Doğru mudur?

Arkadaşım televizyonda kaktüslerin radyasyonu emdiğini duymuş ve evlerindeki tüm televizyonlarının ve bilgisayar masalarının üzerine birer tane salon tipi küçük kaktüs yerleştirmiş. Ondan önce de aynı işlevi görmesi için tuz lamlaları yerleştiriyormuş, şimdi tüm televizyon vb. ekranlarının yan tarafları kaktüs ve tuz lambası dolu.

Radyasyonun zararlarını kısa sürede görmüyoruz ancak uzun vadede hepimizde olumsuz etkilerinin olacağını düşünüyorum. Hatta telefonların ve kablosuz internet yayan modemlerin de radyasyon yayıyor olmaları durumu var. Bizde hiç birisi yok deseniz bile cep telefonlarının her noktada çekebilmesi için her yerde olan baz istasyonlarından bile sürekli olarak her noktada radyasyona maruz kalıyoruz. Eğer kaktüslerin az ya da çok gerçekten bir radyasyon emme özellikleri var ise görüntüsü güzel olan türlerinden eve birkaç tane koyabiliriz belki. Kaktüsler ile radyasyon arasındaki ilişkiyi ispatlayacak bir bilimsel çalışma gören var ise buradan bilgi verebilir mi?

semraibrahim

29.09.2020 15:25

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Kaktüsün Radyasyon Emdiği Doğru mudur?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.