5.00 / 1 oy

Youtube Varken Hala Dersaneye Gerek Var Mı?

Okul müfredatından geri kalan öğrencilere özel ders aldırmak ya da liselere/üniversitelere giriş sınavlarına daha iyi hazırlanabilmeleri amacıyla dersanelere göndermek çok uzun yıllardır eğitim kimyamıza işlemiş durumda. Ama aslında okuldaki eğitimin aynısını birebir bir kere daha veren ve öğrenciye kaçırdığı filmin tekrarını izleten bir eğitim sisteminden öte bir şeyden de bahsetmiyoruz. Okulda bir konu anlatılırken dikkati dağılan bir öğrencinin dersanede ya da özel derste de o konunun anlatılması esnasında da dikkati dağılabilir.

Youtube'un içerik hazırlayıcı kişilere para kazandırma programları çerçevesinde yıllardan beri her türlü içeriği hazırlayan kişi ve kurumlar türedi ve eğitim müfredatında bile tüm derslerin tüm konularının onlarca farklı konu anlatımı ve örnekleri yine youtube'da var. Yani eğer öğrenci, okuldaki ya da kurstaki hocanın anlatma tarzını beğenmiyorsa ya da bir konuyu tekrar dinlemek istiyorsa aslında tek yapması gereken youtube'dan ilgili videoları aramak. Yorumlar kısmında da kendisi gibi birçok öğrencinin soruları ve tartışmaları mevcut.

Öğrencilik dönemi biteli belki çok oldu ama youtube sayesinde çok hobi edinmiş ve uygulamalar yapmış birisi olarak bu teknolojinin çocukların eğtim hayatlarında da fazlasıyla verimli bir artış sağlayabileceğini ve dersanelerdeki eğitimlerin bile yerini alabileceğini düşünüyorum.

emir

27.08.2020 17:01

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Youtube Varken Hala Dersaneye Gerek Var Mı?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.