5.00 / 1 oy

Youtube'dan indirilen müzikler nereye kaydediliyor?

Youtube, bazı videoları için indirme izni vermekte ve ayrıca da YT Müzik uygulaması ile ses dosyalarını da ayrıca indirme olanağı sunmaktadır. Bu yazıda her iki durumu da ayrı ayrı ele alacağız.

Spotify, Deezer ve YT Müzik (Youtube Music) gibi uygulamalarda internetten indirdiğiniz müzik dosyaları MP3 formatında müzik dosyaları olmadığı için farklı bir uygulama ile açıp dinleme şansınız bulunmamaktadır. Youtube Müzik uygulamasından telefonunuza indirdiğiniz müzikler, belleğinizde bir yer kaplasalar da yine sadece YT Müzik uygulaması tarafından okunabilecek özel ses dosyaları olarak kaydedilmektedirler.

YT Müzik uygulamasını kullanarak indirdiğiniz ses dosyaları, Android telefonlar için her uygulamanın kendi klasörünün altında saklanması şeklinde Android > data > com.google...youtube.music klasöründe files > offline dizininde saklanmaktadır.

Youtube'dan indireceğiniz videolar ise bilgisayarınızın ya da telefonunuzun indirilenler (downloads) klasörüne kaydedilir. Genellikle bu klasörü görüntülemek için geçerli klabye kısayolu da tarayıcınız açıkken ctrl+j tuşlarıdır.

Editör editi: benzer başlıklar için;

bkz: Youtube yaş kısıtlaması olan videolar giriş yapmadan nasıl açılır?

bkz: Youtube kanalının video sayısını nereden görebilirim?

bkz: Youtube'da gizli video nedir ve nasıl eklenir?

bkz: Televizyondan YouTube Nasıl İzlenir?

bkz: Telefonda arka planda Youtube videosu oynatmak

bkz: Youtube Vanced Nedir ve Nasıl Kurulur?

Mustafa Mert

15.04.2021 15:22

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 20 Nisan 2022 23:27
    0

    youtube'da doğrudan videoyu indirme özelliği mi varmış?

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Youtube'dan indirilen müzikler nereye kaydediliyor?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.