5.00 / 1 oy

Youtube Vanced Nedir ve Nasıl Kurulur?

Youtube Vanced, resmi bir Youtube (Google) uygulaması değil, Youtube uygulamasının modlanmış bir sürümüdür. Sebebi neydi ki derseniz kaseti biraz geri saralım.

Youtube Vanced

Televizyonun kitlelere ulaşma yaygınlığı 2000'li yıllara kadar hiç olmadığı kadar fazlaydı, koca reklam sektöründe de aslan payını haliyle televizyon sektörü alıyordu, reyting almak çok büyük meseleydi çünkü özel televizyon kanallarının bu reklam pastasını birbirleri ile paylaşmaya hiç niyetleri yoktu. Dizilerin ve filmlerin arasında istedikleri kadar reklam koyarlar, ana haber bültenlerinde de istedikleri kadar antipatik ama kendini izleten anchorman'ları yayına çıkarabilirlerdi. İzleyicilerin de hayata dair fikirleri, gördükleri ya da düşündükleri şeyler üzerinde televizyonun çok büyük bir etkisi vardı çünkü gündelik hayatta gördüklerinden öte dünya olan şeyler televizyonun onlara gösterdiği kadardı.

Önce 1990'ların sonlarında yaygınlaşmaya başlayan internet siteleri bu reklam pastasından pay alır gibi oldular, sonra 2000'li yıllar kesintisiz ve sürekli internet bağlantı imkanları sununca her eve girdi ve elektronik ticaretten internet üzerindeki televizyon yayınlarına kadar tüm geleneksel medyayı dijitalleştirdi. Youtube da 2005'te basit bir girişim iken Google tarafından satın alınarak 15 yılda televizyonu tahtından indirebilecek kadar yaygınlaştı. Peki insanların televizyondan uzaklaşıp Youtube'a yakınlaşmasının sebebi neydi? Elbette youtuber olup meşhur ve zengin olma hayalleri de oldu insanların ama Youtube'u sadece izleyici olarak izlemeyi tercih eden insanlar reklamsız (5 saniye izleyip geçebildikleri) ve istedikleri her şeyi istedikleri anda izleyebilecekleri bir video deneyimi yaşamaya başladılar. Youtube da bu süreçte yayıncılar ile reklam verenler arasında aracı olarak komisyonunu aldı.

Yakın zamanda Youtube, Youtube Premium adında ücretli bir üyelik sistemi duyurdu ve kullanıma açtı. Youtube Premium, Youtube'a reklamsız ve arka planda da çalıştırılabilme gibi ek özellikler sunan ücretli bir Youtube üyelik modeli, bunun yanı sıra ücret vermek istemeyen herkes, Youtube'u ücretsiz olarak kullanmaya devam ediyor. Ancak son günlerde Youtube'un videoların öncesindeki reklam sayılarını artırması ve reklam geçme özelliğini kaldırması insanlar arasında eleştirilere konu oldu çünkü en başta televizyondan uzaklaşarak Youtube'u tercih etmelerinin sebepleri kendilerince kaybolmuştu. Bu devrede de Youtube Venced adında bir uygulamadan bahsedilmeye başlandı.

Youtube Vanced, Google Play'den bulabileceğiniz, indirebileceğiniz ya da kurabileceğiniz bir uygulama değil, çünkü resmi bir uygulama değil. Geliştiricisi Google değil, kullanımı da pek çok otorite tarafından desteklenmiyor. Ancak arka planda youtube videolarını dinleyebilmek/oynatabilmek ve reklamsız bir Youtube deneyimi tecrübe etmek isterseniz Youtube Vanced için vanced.app adresine girerek Youtube Vanced apk'sını indirebilir ve telefonunuza kurabilirsiniz.

Bana sorarsanız Youtube Premium deneyimini aylık 17 TL'ye kullanmak çok daha mantıklı, değer mi sorusu için de Youtube'un 3 ay ücretsiz premium deneme sürelerini deneyebilirsiniz. Yine de bu konuda bir paylaşım yapmak ve Youtube Vanced'in ne olduğunu anlatmak istedim. Tercih kullanıcıların olmakla birlikte Youtube Vanced kullanımında olası bir problem yaşanması durumunda karşınızda bir yetkili bulamayacağınızı da unutmayın.

Angular Elden Gidiyeah

16.05.2020 21:22

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Youtube Vanced Nedir ve Nasıl Kurulur?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.