5.00 / 1 oy

Ölmüş bataryayı notebook'a zarar verir mi? çıkartmak gerekir mi?

5 yıllık bir pc notebook kullanıyorum, haliyle notebook'un bataryası da artık ömrünü tamamlamış durumda. Ne kadar tamamlamış derseniz, elektrik gittiğinde notebook'u 1 saniye bile açık tutamıyor, tamamen ölmüş durumda yani. Ömrünü dolsuran telefon bataryalarının nasıl şiştiklerini görmüş birisi olarak notebook bataryasının da benzer bir deformasyona uğramış olabileceğini düşünüyorum ama pil (batarya) notebook'un kapağının içinde olduğu için açıp sökmeye de çekiniyorum. Sizce bataryayı tamamen yerinden çıkartmasam bile en azından bağlantı kablolarını sökmem daha mı sağlıklı olur? Zararı olmaz zaten çalışmıyor yerinde kalsın derseniz de bu şekilde bir süre daha kullanmaya devam edebilirim.

aurora

10.04.2020 22:17

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 13 Kasım 2021 10:16
    0

    üzerinde kalmasının bir faydası yok ise zaten en ufak riski bile almaya gerek yok bence, direk çıkartın gitsin. en basitinden laptop hafiflemiş olur ve bir yerlere taşırken daha az yük taşımış olursunuz.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Ölmüş bataryayı notebook'a zarar verir mi? çıkartmak gerekir mi?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.