5.00 / 1 oy

Mangal Yaparken Hangi Şiş Çeşitleri Ne Amaçla Kullanılmalıdır?

Youtube'da herkes uzman, herkes bilir kişi ama maalesef insanlar çok yanlış bilgileri sanki doğa kanunuymuş gibi kesin bir dille dile getirebiliyorlar. Mesela mangalda ya da barbeküde hazırladıkları etler için seçtikleri şişler genellikle yanlış olabiliyor, bunun arkasında da ürün yerleştirme ve gizli sponsorluklar olduğu için bazen bile bile insanları hatalı yönlendirdiklerini düşünüyorum.

Ben de kısaca kendi kullandığım şişleri ve hangisini ne amaçla kullandığımı yazmak istedim. Tümü bu şişlerin hangi et türünü dizerek pişirmek için hazırlandıkları bilgileridir ve ilave olarak kendi kullanım deneyimlerimi de eklemeye çalıştım. En üstteki şiş 1 olmak üzere toplam 4 çeşit şiş kullanıyorum.

1. Kanat ve Sebze Şişi: Mangalda kanat yaparken şişi kanatların iki kemiğinin ortasından geçirmek ve çevirirken de tavukların serbest dönmesini engellemek için kullanmanız gereken şiş tam olarak budur. Ayrıca biber ve domates közlerken de kare şeklindeki şişler geçirildikleri yerden sebzeleri tutamazlar ve çevirmenize engel olurlar, bu tür şişler ise sebzelerinizi pişirmek için de en doğru seçenektir.

2. Adana Kebap Şişi: Adana ve urfa kebapları şişe takarak mangalda pişirmek için bu şişi kullanmalısınız. Adana kebaba şeklini veren şiş de budur, ayrıca etlerin ateşe düşmemesi için de en doğru seçenektir.

3. Ciğer ve Kuşbaşı Şişi: Mangalda kuzu şiş, kuşbaşı ve çiğer pişirmek istiyorsanız tam olarak ihtiyacınız olan şiş çeşiti budur. Mangalınızda destek alacakları noktaları ölçerek sipariş vermeyi unutmayın yoksa ek destek ekleyerek kullanmak durumunda kalırsınız.

4. İnce Şiş: Özellikle sarımsakları (üzerine tereyağı sürerek denemenizi tavsiye ederim) mangal üzerinde pişirmek için çok kullanışlı şişlerdir çünkü sarımsağı parçalamadan geçirebilmek mümkündür. Aynı zamanda çok küçük dilimlenmiş kuşbaşı ya da kuzu şişler için de hayat kurtarıcı olma görevleri vardır.

mangal şişleri

volkanoxfb

26.06.2020 18:47

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Mangal Yaparken Hangi Şiş Çeşitleri Ne Amaçla Kullanılmalıdır?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.