5.00 / 1 oy

Yeni başlayanlar için grafik çizim tableti önerisi

İşin aslı hediye olarak 10 yaşındaki yeğenime yılbaşı hediyesi olarak satın almak üzere bir grafik çizim tableti bakıyorum. Çizim konusunda zaten yıllarıdır çok yetenekli ve bu yeteneğini sürdürebilmesi için bu yaşlarda seveceği bir grafik tablet almanın çok doğru olacağını düşünüyorum. Alacağım çizim tableti eğer kalitesiz bir ürün olursa çizim yapmaktan soğutabilir ya da çok pahalı bir ürün olursa da ilgisini çekmemesi durumunda beni üzebilir. Dolayısıyla tam bir fiyat performans ürünü olmasını istiyorum ve bilmediğim bir alan olmasına rağmen incelemelerini okuyorum ve güncel fiyatlarını takip etmeye çalışıyorum.

Veikk markasının ürün yelpazesi, fiyat seçenekleri olarak biraz daha geniş ve daha hesaplı ürünleri var. Wacom markasının ürünleri ise incelemelerde daha fazla tavsiye edilmiş. Xp-Pen, Huion, Gaomon ve Xiaomi markalarının da grafik çizim tabletleri var ama benim kararsız kaldığım ürünler ve şimdilik kendi satın alınabilirlik sıralamam şu şekilde:

1 - Wacom One By Small CTL-472-N Grafik Tablet (500 TL)

2 - Veikk S640 Grafik Tablet (220 TL)

3 - Wacom One By Medium CTL-672-N Grafik Tablet (630 TL)

4 - Veikk A30 8192 Grafik Tablet (510 TL)

5 - Wacom Intous Small CTL-4100K-N Grafik Tablet (960 TL)

Grafik çizim tableti kullanan yazarlardan görüş istemek için bu soruyu ekliyorum ama bu liste 10 günlük araştırmanın da bir sonucu olduğu için çok uzak bir tavsiye geleceğini de sanmıyorum. Dolayısıyla benim gibi yakınlarına grafik çizim tableti satın almak ama ürünler konusunda hiçbir bilgi sahibi olmayan kişiler de bu listeden kendi bütçelerine göre en uygun tableti satın alabilirler.

Not: fiyatlar neredeyse anlık olarak değişiyorlar. İyi bir zamanlama ile bu ürünlerin 100 TL altı fiyatlar da yakın zamanda görüldüğü için satın almadan önce cimri ve akakce gibi sitelerden fiyat gözlemi yapmanızı tavsiye ederim.

Nazan Hepcan

29.11.2020 02:42

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 27 Ocak 2022 15:51
    0

    Wacom'un ürünlerinin yorumları daha iyi görünüyor ama fiyatları çok arttı son dönem

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Yeni başlayanlar için grafik çizim tableti önerisi

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.