5.00 / 1 oy

Yapay zekanın sona erdireceği meslekler nelerdir?

Son zamanlarda aşırı dozda bloomberg'e maruz kalmış olabilirim, gerçeklikten aşırı koptuysam şimdiden kusura bakmayın :) dijital dünya, gelişen yazılımsal teknolojiler, mekatronik, machine to machine teknolojiler falan derken sonunda youtube bana kendini süren kamyon deneme videoları göstermeye başladı, dedim ki işte bu da yapay zeka :) Peki yapay zeka daha gelişmemişken depo yönetimi yapan robotlar ya da akıllı evler gibi teknolojiler zaten evimizin ve iş yerimizin içine kadar girmişken geliştiğinde insanın yapmakta olduğu hangi işler daha elinden gidecek? Örneğin fiziksel kuvvete dayalı bütün işler robotlar tarafından mı yapılır olacak yani? Kargoları drone ile göndermek koskoca postacılık ve kargo sektörünü mü çökertecek? Ya da servis yapabilen garsonlar restoranlarda ne vereyim abime mi diyecekler? Bilgisi olanlar değil fikri ve hayal gücü olanlar gelsin bu sefer, 10 yıl sonra açıp okumak üzere geleceğe soru hazırladım, fantastik katkılarınızı bekliyorum.

olcay

24.08.2019 19:00

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

  • 9 Aralık 2021 21:20
    2

    üniversitelerde yapay zeka mühendisliği bölümleri açıldı, demek ki yapay zekanın bile gelişebilmesi için daha akıllı ve bilgili insanlara ihtiyacı var ki kendilerini geliştirtirebilsinler. ve demek ki yapay zeka bu kadar yadsınamaz bir gerçek haline geliyorsa rakip olmak yerine ondan yana olup onu geliştirmeyi öğrenmek gerek (siz olmasanız da sizden sonraki kuşağa yol göstermek faydalı olacaktır).

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Yapay zekanın sona erdireceği meslekler nelerdir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.