5.00 / 1 oy

İdrar Vücuttan Terle Atılabilir mi?

Bir arkadaşımdan bugün duyduğum bu fikre açıkçası pek ikna da olmadım ama bilen birileri varsa diye yine de sormak istedim. Arkadaşım çok su tüketmesine rağmen gün içinde 2-3 kereden fazla küçük tuvalete idrarını yapmaya çıkmadığını, çünkü çok terleyen bir yapısı olduğunu ve vücuduna giren suyun terle çıktığını söyledi. Konu hakkında bilgi düzeyim sıfıra yakındır ama vücuda giren sıvıların önce böbreğe gelmeleri, sonra da işlenerek idrar olarak vücuttan atılmaları değil midir süreç? Ter bezlerine de vücut tarafından aktarılan bir miktar su ya da sıvı olduğunu anlayabiliyorum ama her iki sıvının da idrar olduğunu düşünmek; ter olarak attığımız şeyin de idrar olmasını gerektirmez miydi?

Spor salonlarında spor yapan kişileri ele alalım, vücutlarında gerçekleşen efor sarfetme işlemi sonucunda ter atıyorlar ve vücutlarındaki toksinleri ve üreleri de bu şekilde vücutarından attıkları için rahatlamış ve daha sağlıklı olmuş oluyorlar. Ama çok terleyen birisinin az tuvalete çıkma ihtiyacı olabileceği konusu bana çok anlamlı gelmiyor, cevabı bilenler herkesin anlayabileceği teknik detaylarla konuyu izah edebilir mi?

murattdostist

21.06.2020 11:16

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 4 Eylül 2022 21:12
    0

    direk olarak hayır derdim ama yenen şeye göre (pastırma falan) idrarın da terin de kokusu değiştiği için mantıklı olabilecek bir önerme gibi geldi

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
İdrar Vücuttan Terle Atılabilir mi?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.