5.00 / 1 oy

Yapay zekanın insandan daha iyi yapamayacağı meslekler nelerdir?

Çok katılım olmamış ama Yapay zekanın sona erdireceği meslekler nelerdir? yazısını görünce aklıma hem tersi durumlar gelince ben de yapay zekanın asla insan kadar iyi yapamayacağı meslekleri sıralamak ve katılmak isteyen kişiler için de soru olarak eklemek istedim.

Sanat: Sanat dalları, sanatçının kusurlarından ve subjektifliğinden güç aldıkları için katı kuralları yoktur ve robotlar ya da yapay zeka tarafından ele geçirilebileceklerini düşünmüyorum.

Politika/Siyaset: Tartışma ve zıtlık olmadan politika ve siyaset olmaz, insanların ilgisini çekmez.

Dini Konular: Makinenin insana dini anlatması fikri gözümde hiç canlanmadı, vaaz veren robot muhtemelen taşlanır.

Ustalık işleri: Boyacı, sıvacı, çatıcı, elektrikçi, sucu, fayansçı, inşaatçı...

Fenomenlik: İnsanlar sadece başka insanlara hayranlık duyabilirler

Aklıma gelen bazı diğer maddeler de felsefe ve edebiyat gibi alanlar.

Neyi daha iyi yaparlar derseniz mesela bekçiliği çok daha iyi yaparlar, sensörler ve saldırı sistemleri olabilir. Ya da veri ile ilgili tüm işleri daha iyi yapabilirler, zaten yıllardır kullanıyoruz. Mühendislik işlerinin büyük bir kısmını insandan daha iyi yapabilirler, ama bu da zaman alacak. Üretim ve satış konularında da insandan daha başarılı olacaklarını tahmin ediyorum. Özellikle tarım ve hayvancılık sektöründe çalışan çok kişi işsiz kalabilir. Yemek yapma konusunda ise kararsız kalmakla birlikte sonuç olarak yapay zekanın makine öğrenmesi gibi bilimler sayesinde insandan daha iyi yemek yapacak olmasının daha muhtemel olduğuna kanaat getirdim. El işçiliği, doktorluk ve cerrahlık konularında ise yine insandan daha iyi olacaklarını düşünüyorum.

marcos

02.01.2021 08:57

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Yapay zekanın insandan daha iyi yapamayacağı meslekler nelerdir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.