5.00 / 1 oy

Ritchie Blackmore Baal'ı Ne Zaman ve Nasıl Çağırdı?

İnternetten yeni öğrendiğim çok efsane bir gerçek olayı buradan paylaşmak istiyorum, özellikle müzik ve rock tarihi konusunda meraklı arkadaşlar bu hikayeyi çok sevecekler.

Yıl 1977, Rainbow üçüncü albümü olan efsanevi Long Live Rock 'n' Roll albümünün kayıtları için çalışıyor ve kadro da efsane kadroları olarak değerlendirilen ekip (Dio, Blackmore, Bob Daisley ve Cozy Powell). Fransa'daki Château d'Hérouville şatosunda besteler üzerinde çalışırlarken bir gece Ritchie Blackmore Baal'ın ruhunu çağırmaya karar veriyor ve ekip üyeleri de buna şahit oluyor. Baal da paganların savaş tanrısı olarak bilinen bir ruh. Baal'ı çağırma prosedürü sonunda cadı tahtasında (ouija board) şu mesaj çıkıyor: "Ben Baal'ım. Kaos yaratırım. Buradan asla ayrılmayacaksın, bu yüzden deneme bile". Bu mesajı gören grup üyeleri haliyle tırsarak ritüele son veriyorlar ve cadı tahtasını kapatıyorlar.

Blackmore odayı terkettikten sonra diğer grup üyeleri meraklarına yenik düşerek tekrar cadı tahtasını açıyorlar ve ritüeli tekrarlıyorlar. Bu sefer tahtada "Blackmore nerede?" mesajı beliriyor ve odaya da Ritcihe Blackmore giriyor. Blackmore'un da tahtaya katılması ile birlikte dönen cam duvara çarparak kırılıyor ve Baal ile olan sohbetleri burada sona eriyor. Ama Fransa'daki şatoda kaldıkları dönemde yine paranormal olaylar gerçekleşmeye devam edince şatoyu terk etmek durumunda kalıyorlar.

Bende orijinal albüm olmadığı için açıp bakamadım ama rivayete göre albümün thanks kısmında "No thanks to Baal (Baal'a teşekkür etmiyoruz)" notu yer alıyormuş.

Edit: Görselini internetten buldum, thanks kısmındaki yazı efsanesi doğru :)

kuandık

14.01.2021 20:11

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Ritchie Blackmore Baal'ı Ne Zaman ve Nasıl Çağırdı?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.