5.00 / 1 oy

Xiaomi mi box s internetten sürekli kopma sorunu

Hem bu sitede hem de başka sitelerde çok olumlu incelemeler ve yorumlar görünce televizyonum akıllı olmasına rağmen android işletim sistemi kullanmadığı için ben de bir adet Xiaomi mi box s android tv box satın aldım. Ürün genel olarak faydalı ve işlevsel bir cihaz ama bende bir türlü stabil olarak çalışmadığı için sinir bozucu olmaya başladı.

Örneğin cihazı çalıştırdığımda internete giremiyor, sonra sıfırdan internet bağlantısını tanıtınca düzeliyor ve sorunsuz olarak çalışıyor. Ama kapatıp açınca gene bozuluyor ve sıfırdan tekrar kurulum yapmak zorunda kalıyorum. Bu problem acaba cihazın kendisinden mi yoksa evdeki modemin kurulumundan mı kaynaklanıyor emin olamadım. Cihazı taktığım noktada kablosuz internet çok güçlü çekiyor ve bu anlamda bir sorun olması söz konusu değil, zaten bitişiğindeki akıllı televizyondan aynı wifi ile kopma olmadan netflix izleyebiliyorum. Frekans ya da bant ayarlarından kaynaklanıyor olabilir mi diye biraz kurcaladım ama anlamlı bir ayar bulamadım. Sizce ürün bozuk olabilir mi yoksa bu tüm android box'larda olan kronik bir sorun mudur?

Edit: sitede Xiaomi Mi Box S Amazon Prime Video Donma Problemi yazısı da varmış ama bendeki durum tam olarak aynı olmadığı için soruyu kaldırmıyorum.

Ediit 2: Cihazı fabrika ayarlarında sıfırladım, şimdilik düzeldi gibi görünüyor.

 

dinoo

09.01.2021 18:56

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 1 Şubat 2022 08:19
    1

    yazılımsal bir hatadan kaynaklanıyor benim cihazda da vardı. android sürümünü güncelleyince düzeldi

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Xiaomi mi box s internetten sürekli kopma sorunu

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.