5.00 / 1 oy

Xiaomi Mi Box S Amazon Prime Video Donma Problemi

Xiaomi Mi Box S 4K TV Box satın aldım ve kolay sayılabilecek bir kurulum yaparak Youtube, Netflix ve Amazon Prime Video ile birlikte kullanıyorum. İzlenimlerim konusunda da kısaca bir şeyler söyledikten sonra yaşadığım sorundan ve kendimce bulduğum çözümden bahsedeceğim.

Ürünün en güzel özelliği bence chromecast özelliğinin çok stabil çalışması. Smart TV'de elimdeki iki telefondan birisi ile sorunsuz olarak chromecast yaparken diğeri ile yapamıyor olmak gibi sinir bozucu problemler yaşıyordum ama TV Box ile ekran yansıtmak istediğimde hiç ikiletmeden çok stabil bir biçimde chromecast işlemi gerçekleşiyor. Olumsuz tarafları ise internet bağlantısının stabil olmadığını düşünüyor olmam (ara ara ilk açılışta internete giremiyor, sonra kendine geliyor) ve fazla video başlatıp değiştirdiğinizde bu sefer videolarda hiç başlamama ve oynatmama problemleri ortaya çıkıyor. Bu soruda da bahsetmek istediğim problem işte bu.

Özellikle Amazon Prime Video'da videolar arasında gezinirken bazı filmler ve diziler hiç başlamıyor (video donuyor), sonrasında acaba sorun sadece Amazon'da mı diye bakarken youtube videolarının da oynatılamadıklarını fark ediyorum. Bu sorunun (teknik terminolojiye hakim değilim) bellek aşımı gibi bir şeyden kaynaklandığını düşünüyorum, çünkü çözüm olarak kapatıp açmak işe yaramıyor ama cihazı fişten çıkartıp geri takmak işe yarıyor.

Eğer cihaz yazılım güncellemesi gibi bir şekilde bu problemi çözebilirlerse harika olur, yoksa her TV Box kullanıcısı her video donduğunda tv kutusunu fişten çıkartıp geri takmak zorunda kalırsa kimse bununla uğraşmak istemeyecektir.

vasini

05.01.2021 08:19

Bu soru 3 kez yanıtlandı.

  • 15 Mayıs 2022 20:12
    0

    ilk zamanlar bende de oluyordu bu sorun ama artık muhtemelen yazılımsal güncellemeler ile bu problemi çözmüşler

  • 4 Haziran 2022 20:11
    0

    yakın zamanda hiç başıma gelmedi, muhtemelen android güncellemesi sonrası sizde de düzelmiştir

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Xiaomi Mi Box S Amazon Prime Video Donma Problemi

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.