5.00 / 1 oy

Chromecast nedir?

Sürekli adını gördüğüm bir şey ama google chrome'un bir özelliği olduğunu düşünerek hiç de dikkate almadım. ama ben dikkate almadıkça her yerde daha çok adını görmeye başlıyorum ve sonunda ne olduğunu da merak etmeye başadım ama google'da arayınca bir sütü tv ürünü çıkıyor karşıma iyice kafam karıştı. teknik ifadelerden uzak sözcükler kullanarak bana chromecast'in ne olduğunu anlatabilecek birisi var mı?

sema ozturk

23.08.2019 16:50

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 14 Eylül 2019 14:43
    7

    Chromecast, herhangi bir televizyonu (akılsız televizyon diyelim) arkasındaki görüntü giriş portu vasıtasıyla (hdmi portu gibi) akıllı televizyona dönüştürebilen cihazlara verilen isimdir. Bu sayede televizyonlarınıza uygulamalar kurabildiğiniz gibi aynı zamanda telefonunuzla kontrol edebilme özelliği de kazandırabilmiş oluyorsunuz. Örneğin telefonunuzda çalan bir şarkıyı ya görüntülemekte olduğunuz bir dokümanı televizyonunuza aktarabiliyorsunuz ve hatta google home gibi ek araçlarla sesli olarak da yönetebilmiş oluyorsunuz.

    Örneğin telefonunuzda youtube uygulaması açıkken sağ üstte bir chromecast ikonu görürsünüz. Eğer ekranınızı yansıyabileceğiniz bir cihaz varsa bu düğme vasıtasıyla videonuzu tv'ye yansıtmış olursunuz. Artık android tv kutusu adı verilen ürünlerin içinde chromecast özelliği de olduğu için bu ürünlerin incelemelerini de izleyebilirsiniz.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Chromecast nedir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.