5.00 / 1 oy

Xiaomi Aqara Kaçak Su Sensörü İncelemesi

Lavabonun altında su damlaması var, tamir ettirdim ama yine devam ederse hemen haberim olsun diye bir adet su sensörü satın almak mantıklı bir fikir gibi geldi ve 120 TL'ye Xiaomi Aqara Kaçak Su Sensörü satın aldım. Oldukça küçük ve pratik bir alet ve zigbee (bkz: Zigbee Nedir?) iletişim protokolü kullandığı için güç tüketimi çok azmış ve içindeki saat pili boyutundaki pil yaklaşık 2 sene kadar idare edermiş, koy ve unut yani.

Xiaomi ürünleri, Mi Home adı verilen bir uygulama üzerinden topluca kontrol edilebiliyorlarmış, hatta sitede bu kit ile ilgili bir inceleme de buldum bkz: Xiaomi Mi Smart Home Akıllı Ev Güvenlik Sistemi Detaylı İncelemesi. Henüz bir gateway'im olmadığı için bu ekosistemi kendi evimde kuramadım ancak bu hatta bunun da siparişini vererek olası bir su kaçağı durumunda telefonuma anında bildirim gelmesini sağlamış olmayı umuyorum, yani evde olmasanız da size anında bilgi geliyor ve su kaçağından kaynaklanan sorun büyümeden hemen haberdar olarak sorunu da çözebiliyorsunuz.

Evinde olası bir su kaçağından çekinen herkes için kendi adıma tavsiye edebileceğim bir ürün. Daha ucuz ya da sensörü daha hassas ürünler var mıdır bilmiyorum ama ben satın almaktan memnun oldum bu ürünü ve evde olası başka su kaçağı sorunu olabilecek yerler de olursa birkaç tane daha alabilirim. Tavsiye eder misiniz derseniz de evet tavsiye ederim. 

blooddrunk4554

09.12.2020 10:03

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Xiaomi Aqara Kaçak Su Sensörü İncelemesi

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.