5.00 / 1 oy

Windows'ta Yanlışlıkla Kapatılan Klasörü Geri Açmak

Yeni bir mouse aldım ve mouse'un kısayol tuş kombinasyonlarından birisi de pencere ve klasör kapatmak üzere kodlanmış. Yanlışlıkla bu tuş kombinasyonuna bastığımda karşımda açık olan klasör ya da pencere ne varsa bir anda kapanıyor ve dizinde gezerek uzun uzun tekrar açmakla uğraşmak durumunda kalıyorum.

Google Chrome'da yanlışlıkla kapatılan sekmeyi geri açmak gibi bir kolaylık var (bkz: Chrome'da yanlışlıkla kapatılan sekmeyi geri açmak), peki benzer bir klasör geçmişi ve son kapatılan pencereyi geri açma özelliği Windows'un klasörleri için de var mı?

Not: Burada olası bir güvenlik açığı olduğunun farkındayım. Mesela Google Chrome'da da gizli moddayken gezinim geçmişiniz kaydedilmez ve kapatılan sekme de geri açılamaz. Windows'ta da klasör geçmişi eğer saklanmıyorsa kapatılan son pencerenin ya da klasörün geri açılmaması gerekir. Yoksa bilgisayara sizden sonra oturan birisi tüm bilgisayar kullanım geçmişinizi ve varsa gizli klasörlerinizi tespit edebilir. Ama en azından windows geçmişini saklamayı tercih eden ve bir güvenlik endişesi olmayan windows kullanıcıları için Windows'ta Clipboard (Pano) Geçmişini Görmek gibi geçmiş klasör listesini de saklayan ve yanlışlıkla kapatıldığında geri açan bir özellik ya da program var mıdır?

fevzi çakmak

22.11.2020 16:13

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Windows'ta Yanlışlıkla Kapatılan Klasörü Geri Açmak

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.