5.00 / 1 oy

Windows 10'da Equalizer Ayarları Kayboldu

Windows 10 kullanıcısı olarak temizlik amacıyla bilgisayarı formatladım ve tüm programlar ile sürücüler sıfırdan kuruldu. Şimdi kendi ince ayarlarımı yapıyorum bilgisayara ama en sık kullandığım ses ayarını ses menüsünden bir türlü bulamıyorum. Equalizer ile manuel ayarlama da yapabilirim ama Wİndows ses menüsünün içinde ön ayarları (preset) seçebildiğim bir ayar penceresi vardı. Örneğin rock ya da pop müzik dinlediğime göre buradan ses ayarını değiştirebiliyordum. Şimdi ise bu ekranı hiçbir yerde bulamıyorum.

Müzik türüne göre ayar yapılabilen equalizer penceresi windows'un kendi özelliği mi yoksa ses kartının sürücü ile beraber mi ekleniyordu bilmiyorum. Yeni windows kurulduktan sonra tüm bilgisayar donanımının olduğu gibi ses kartının da sürücüsü windows tarafından otomatik olarak kurulduğu için bu uygulama kurulmamış olabilir. Peki windows 10 için onboard ses kartımın ses özelliklerini müziğe göre ayarlayabileceğim ve equalizer ayarlarını yapabileceğim bir ses ayarı değiştirme penceresine windows 10'da nasıl ulaşabilirim?

ertan16

13.11.2020 17:17

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Windows 10'da Equalizer Ayarları Kayboldu

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.