5.00 / 1 oy

Windows'un Hangi Sürümünü Kullandığımı Nasıl Anlayabilirim?

Windows işletim sistemini kullanıyorum, bilgisayarı aldığımda üzerinde olan işletim sistemini hiç değiştirmedim ama artık bilgisayar yavaşlamaya başladığı için bilgisayarcıya götürerek formatlatmak istiyorum. Bilgisayara çok hakim olmadığım için artık bu windows sürümüne alıştım ve farklı bir sürüme geçip de alışkanlıklarımı değiştirmel istemiyorum.

Windows'un içindeyken Windows 8 mi 10 mu hangi sürümü kullanmakta olduğumu yazan bir yer varsa da göremedim ama işletim sisteminin içinde bir yerlerde de bu bilginin olduğuna eminim. Windows'un hangi sürümünü kullanmakta olduğumu nereden nasıl görebilirim?

gulnihale

23.09.2020 08:47

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 21 Kasım 2021 02:33
    0

    Tüm programlarda About (Hakkında) gibi bir bölüm vardır sürüm bilgisi veren. işletim sistemlerinin de birer program olduklarını düşünürsek başlat menüsünden arama yaparak sürümü hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. eğer start menüsünden arama yapılmıyorsa çok eski bir sürümü kullanıyor olmanız çok olası.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Windows'un Hangi Sürümünü Kullandığımı Nasıl Anlayabilirim?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.