5.00 / 1 oy

Mini Masaüstü bilgisayarların dezavantajları var mı?

Eve masaüstü bilgisayar bakarken mini masaüstü billgisayarlara denk geldim. Diyorum ki şimdi notebook alsam en az 5-6.000 TL para vermem gerekecek ve evden de pek çıkartmadığım için evdeki 24" monitör ile klavye/mouse'a bağlayıp kullanacağım. E peki o zaman ne farkı kaldı bu bilgisayarın masaüstü bilgisayardan? Masaüstü bilgisayarlar da gereksiz yer kaplıyorlar ve arada da olsa taşımaları çok zahmetli, ayrıca çalışmaları da çok gürültülü. Asus mini masaüstü bilgisayarlar arasında freedos olarak satılan Asus Vivo UN65-M7137M modeli bana çok cazip geldi. Ürün özellikleri:

- Intel Core i7 6500U işlemci

- 120 GB SSD Hard disk

- 4 GB Ram

- Intel HD Graphics 520 ekran kartı

- 4 adet USB 3.0

Bu özellikleri laptop'a koyunca fiyat en az 5.000 TL oluyor ama bu cihazın fiyatı 3.600 TL. Üstelik aynı anda üç farklı ekrana görüntü verebiliyor. Ki laptoplarda bu özellik yok bildiğim kadarıyla, kendi ekranları ile birlikte 2 ekran kullanabiliyorsunuz çünkü zaten tek bir çıkışları var. Gerektiğinde ise taşınabilir olması da harika, ürünün ağırlığı sadece 600 gram. Sizce de çok mantıklı değil mi?

uguloglu

18.11.2019 23:41

Bu soru 3 kez yanıtlandı.

 • 10 Mart 2022 19:18
  1

  notebook kasalarında oyun bilgisayarları üretilebiliyor da mini masaüstü bilgisayarların mı fiziksel alanları havalandırma için yetersiz oluyor? bu ne yaman çelişkidir

 • 18 Kasım 2021 05:29
  0

  - alan olarak daha küçük oldukları için genişlemeye ve eklemeler yapmaya müsait değiller

  - güç tüketimlerini makul bir seviyede tutmak için genellikle içerisinde çok az watt değerine sahip power supply'lar oluyor

  - büyük kasalar gibi ısınmaya karşı hava sirkülasyonu yaptırma alanları ve özelleştirmeleri yapmak mümkün değil, bu yüzden performans denemeleri yapmamak gerek.

  - alınır mı derseniz ofis bilgisayarı olarak çok güzel alınır, eğer oyun oynamayacaksanız az da yer kaplar işinizi de görür.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Mini Masaüstü bilgisayarların dezavantajları var mı?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.