5.00 / 1 oy

WhatsApp Yerine Kullanılabilecek Mesajlaşma Uygulaması Tavsiyeleri

Whatsapp'ı silme konusunda insanların neden bu kadar tepkili oldukları konusunda bir şeyler yazmıştım (bkz: Neden Herkes WhatsApp'ı Siliyor?), şimdi de madem whatsapp'ı silmemiz gerekiyor o zaman yerine ne kuracağız sorunsalını bir ele alalım. Önceki başlıkta da ele aldığım gibi whatsapp aslında mükemmel bir uygulama değil (bkz: x Telegram'a katıldı bildirimlerini iptal etmek) ama herkes whatsapp kullandığı için sms'in yerini almış oldu ve herkes whatsapp'ı kaldırırsa yine herkes aynı uygulamayı kurmalı ki herkes aynı uygulama üzerinden haberleşebilmeye devam etsin.

Şimdilik herkesin adını söylediği iki uygulama var. İlki Telegram uygulaması, bildiğim kadarıyla ruslara ait bir uygulama ve verimizi abd yerine ruslara vermek gibi bir ikilem var bu durumda. Ama hem güvenlik ve hem de işlevsellik olarak uygulama anlamında daha kaliteli olduğuna ben de katılıyorum.

Yakın zamanda adını öğrendiğimiz (sanırım elon musk adını söylemiş) diğer uygulama ise kullanıcı verilerini koruduğunu ve şifrelediğini iddia eden uygulama ise Signal uygulaması. Bu konuda anlam veremediğim konu ise açık kaynaklı bir uygulamanın zamanla farklı versiyonlarının üretilmesine ve güvenli kalmasına nasıl devam edilebileceği konuları.

Sonuç olarak bu iki uygulama ya da başka bir uygulama belirtmek isteyen arkadaşlardan yazıya katılımlarını ve hangi uygulamayı neden kuracaklarını ifade etmelerini rica ederim.

kadie17

14.01.2021 11:00

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
WhatsApp Yerine Kullanılabilecek Mesajlaşma Uygulaması Tavsiyeleri

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.