5.00 / 1 oy

Wasabi kaç günde bozulur?

İnternetten tüp wasabi ve toz wasabi siparişi vererek evde amatör olarak hazırladığım sushi ile birlikte ikisinin de bir miktarını tüketmiştim. Wasabi'yi açıalı yaklaşık 10 gün oluyor ve 10 gündür de buzdolabında (buzlukta değil, meyve rafında) muhafaza ediyorum.

Wasabi bozulan bir çeşit hardal, bundan eminim. Ama tadı zaten zehir gibi acı olan bir hardalın bozulup bozulmadığını anlayabilecek kadar keskin bir damak tadım olmadığı için dolapta wasabi'nin ortalama raf ömrünün kaç gün olduğunu merak ediyorum, eğer sınırdaysam hiç riske girmeden tümünü atarım ama raf ömrü birkaç ay olan bir ürün ise (paketi açıldıktan sonrasından bahsediyorum) rahat rahat yerim ve muhtemelen de yakında zaten bitiririm. Daha önce hiç denemeyenler var ise amatör sushi ile birlikte soya sosunun yanında inanılmaz güzel gidiyorlar ve normalde ağzınıza bile sürmeyeceğiniz acı bir hardal olmasına rağmen her lokmanızda bu lezzetten biraz olmasını istiyorsunuz.

Edit: riske girmeden yeni wasabi siparişi verdim ve eskileri attım. Belki daha bozulmalarına çok uzun zaman vardı ama aklımda acaba bozuldular mı sorusu varken yemeğimden keyif alamayacağımı fark ettiğim için hiç riske girmedim. Bu arada tüp wasabi ile toz wasabi'yi kıyaslayacak olursak toz wasabi'yi daha çok beğendiğim için sadece toz wasabi siparişi verdim bu sefer. Denemeyen herkese de en azından tadına bakmasını tavsiye edebilirim, ama dilinizin ucuyla sadece tadına bakacak kadar yemeye dikkat edin.

aramo

09.10.2020 08:42

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

  • 3 Mayıs 2022 22:20
    0

    bu kadar acı bir şeyin bir de bozuk halini yediğimi düşünmek bile istemiyorum

  • 3 Mayıs 2022 23:14

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Wasabi kaç günde bozulur?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.