5.00 / 1 oy

Vegan kasabı nedir ve ne satar?

Aslında soruyu vegan kasabı ile manav arasındaki fark nedir diye açacaktım ama konuyu bilmeyenler varsa bunun daha doğru bir başlık olacağını düşündüm. Geçtiğimiz hafta Türkiye'nin ilk vegan kasabının açılmış olduğu haberi hem sosyal medya platformlarında, hem de tartışma forumlarında yankı buldu. Bana sorarsanız güzel bir reklam stratejisi, hem vegan hem de kasap nasıl oluyor diye insan merak ediyor. Ben de merak ederek bu soruyu açmaya karar verdim.

Aslında konsept çok yeni değilmiş ve yurt dışında da örnekleri varmış, yarı manav yarı restoran formatında The Herbivorous Butcher gibi mekanlar Avrupa'da ve ABD'de zaten biliniyormuş, hatta thevegetarianbutcher.com sitesinde sebzelerle hazırlanmış kasap ürünü muadillerini inceleyebilmek de mümkün. Haberlerde gördüğümüz vegan kasap ise en azından Türkiye için bu konseptin ilk öncüsü gibi görünüyor. Moda Kadıköy de böyle deneysel bir işletme için en uygun yerlerden birisi olduğu için projeye saygı duyduğumu belirtmeliyim.

Menülerine internetten baktım, limonata tantuni, limonata kıyma vb gibi ürünlerle bir konsept geliştirmişler. Yolum düşerse şahsen denemek istiyorum çünkü hiç de şakası yapıldığı gibi manav olan bir yer değil. Merak eden arkadaşlar Limonata Vegan Kasap instagram hesabını ve dijital menüsünü internetten inceleyebilir.

adk

21.01.2021 08:40

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

  • 15 Eylül 2021 17:50
    2

    vicdani olarak ben de vegan beslenmeye geçmek ve vegan beslenme konusundaki bilgi birikimini öğrenerek gerekli besinleri baklagiller ve sebzeler üzerinden almak istiyorum. ama hem beslenme alışkanlıklarını değiştirmek çok zor, hem de çevremdeki vegan kişilerin sağlık problemleri olduğunu görmek insanı çelişkiye düşürüyor. doğru ya da yanlış diyemem ama veganlık vicdanen çok huzurlu bir karar olurdu benim için

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Vegan kasabı nedir ve ne satar?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.