5.00 / 1 oy

Sennheiser Momentum TW2 mi Sennheiser Momentum 3 mi?

Sennheiser Momentum True Wireless 2 ile Sennheiser Momentum 3 arasında kalmış durumdayım. birisi kulak içi kulaklık, diğeri ise kulak üstü kulaklık. Sitede Sennheiser Momentum True Wireless 2 Detaylı İncelemesi incelemesini okudum ve genel olarak iyi bir kulaklık olduğuna ikna oldum ama kulak üstü kulaklıkların genel olarak ses seviyeleri ve ses kaliteleri bir tık daha iyi olduğu için acaba kulak üstü kulaklık kullanmanın bu anlamda bir artısı olur mu diye merak ediyorum.

Fiyat olarak iki kulaklığın arasındaki fiyat farkı kapandı sayılır, Sennheiser Momentum TW2 yaklaşık olarak 2.100 TL seviyelerinde satılıyor, Sennheiser Momentum 3 ise Amazon'da sık sık 2.600 - 2.700 TL seviyelerine düşüyor. Dolayısıyla iki kulaklık arasındaki seçim kriterim fiyat farkları değil ses kaliteleri olacak. Kulak üstü kulaklıkların ise terletme gibi bir problemleri olduğu için biraz mesafeliyim.

Bu iki kulaklık arasında bir seçim yapacak olsanız siz hangi gerekçelerle hangisini satın alırdınız?

Mustafa Mert

26.01.2021 06:12

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

 • 26 Ocak 2021 11:47
  9

  İnternetten her iki kulaklığın da incelemelerini okudum ve izledim. Bluetooth teknolojisi daha yeni olduğu için Sennheiser Momentum 3 birden fazla (iki) cihaza aynı anda bağlanabiliyor ve bu sayede örneğin bilgisayarda çalışırken aynı anda telefonunuza da bağlı olduğu için telefon çaldığında kaynak değiştirmekle uğraşmak zorunda kalmıyorsunuz. Her ikisinin de gürültü engelleme teknolojisi var ama ses yalıtımını sıfırlayacak kadar güçlü bir frekans vermiyorlar. Sennheiser Momentum 3'ün düğmeleri dokunmatik olmadığı için daha kullanışlı.

  Kulak üstü kulaklıkların terletmemesi için koyun derisi kullanıldığını okudum bir yazıda, metal kısımlar da oldukça sağlam ve kaliteli hissettiriyormuş. Bana sorarsanız yorumlarını okuyarak karar vermek yerine bir teknoloji mağazasına giderejk her ikisini de deneyin, bu imkanu sunan yerler var bildiğim kadarıyla.

 • 26 Eylül 2021 01:52
  4

  ikisini de bir arkadaşım sayesinde mağazada deneme fırsatı buldum ve lmitlerinde kullanarak test ettim. sennheiser momentum 3 kesinlikle farklı bir alet, özellikle baslarda titremesi falan çok enteresan hissettiriyor. ama katlandığında bile büyük bir alet ve uzun dinlemelerde yorması çok olası. sennheiser momentum true wireless 2 ise kulak içi kulaklıklar arasında denediğim en temiz cihaz oldu bugüne kadar. ama kulağıma tüm pedlerle denememe rağmen bir türlü tam oturamadı ve hep düşecek gibi bir his bıraktı bende. 2000 TL'lik kulaklığı da kulağınızdan düşürmel istemezsiniz muhtemelen.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Sennheiser Momentum TW2 mi Sennheiser Momentum 3 mi?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.