5.00 / 1 oy

Okey oyununda çift okey atılabilir mi?

Önceki sorum (bkz: Okey'de zar atılmamasına rağmen neden zar vardır?), teknolojinin nimetlerinden yararlanarak hep uygulamalar üzerinden okey oynamış birisi olan benim boşluğuma geldi ve sorunun cevabını öğrenince de ciddi anlamda jeton düştü :) Ama bu sefer daha zor bir sorum var ve bu soruyu fikir yürütmeden, sadece gerçekten mümkün olup olmadığını bilen kişilerin yanıtlamasını rica ediyorum.

Okeyde bildiğiniz gibi elinizi açma şeklinize göre kazandığınız ödül de artıyor. Örneğin eli normal açarsanız 1 pul kazanıyorsunuz, okey atarsanız ya da çifte giderek açarsanız da 2 pul kazanıyorsunuz. peki 4 pul kazanmanın bir yolu var mı?

Örneğin elimde 2 adet okey var ve okey atacak şekilde elim bitiyor. masaya iki okey atacağımı söyleyerek bir el daha oyunun dönmesini sağlayıp diğer el de bir okey daha atarak çift okey atabilmiş olabiliyor muyum ve eğer bu şekilde bitmek mümkün ise bu şekilde el açmanın ödülü standart el açmanın 4 katı mıdır?

baharkara

30.01.2021 08:22

Bu soru 3 kez yanıtlandı.

 • 12 Şubat 2021 13:17
  12

  çift okey atılamaz ama çifte giderken okey atılabilir ki oyundaki en büyük ikramiye de zaten budur:

  normal bitmek: x

  okey atmak: 2x

  çifte giderek bitmek: 2x

  çifte giderek okey atmak: 4x

 • 18 Temmuz 2022 00:31
 • 25 Ekim 2021 20:03
  0

  oyunu sadece tek bir elde bitirebileceğiniz için teorik olarak da pratik olarak da mümkün değil. en fazla okey attıktan sonra beni kızdırmayın bir tane daha var diye arkadaşlarınıza sataşabilirsiniz o kadar :)

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Okey oyununda çift okey atılabilir mi?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.