5.00 / 1 oy

Udemy sertifikalarının geçerlilik derecesi nedir?

Udemy eğitim platformunu aktif olarak kullanıyorum ve bugüne kadar çok şey de öğrenmişimdir. Hatta eğitim platformları o kadar tuttu ki, eğitimi bedava verip sertifikasına para isteyen eğitim platformları bile çıktı, ama eğitim kalitelerini beğenmediğim için ben halen coursera ve udemy gibi platformları kullanmaya devam ediyorum. Açıkçası sertifika toplamak gibi bir motivasyonum da yok çünkü zaten eğitimi her tamamlayana sınavsız koşulsuz sertifika veriliyor, dolayısıyla eğitim sertifikası almak için eğirimi satın almak bile yeterli, hatta ücretsiz eğitimleri dikkate alacak olursak para vermeye bile gerek kalmıyor. Her bir video bitince de bir sonraki videonun (eğer makale değilse) otomatik olarak oynamaya başladığını düşünecek olursak ilk videoyu aç, git playstation oyna birkaç saat, gel eğitimin tamamlanmış olsun, sertifikanı indir gibi bir durum oluyor. Peki bu kadar kolaylıkla alınan bir sertifikanın kime ne faydası var? İşverenler ya da kamu kurumları bu sertifikaları neden dikkate alsınlar? Özetle kıymeti kendinden menkul bu sertifikalar ne işe yarıyor anlayan beni de aydınlatabilir mi..

bora34

15.10.2019 20:26

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 18 Ekim 2019 11:28
    2

    Sertifika dediğiniz şeylerin genel anlamda bence bir geçerliliği zaten günümüzde yok. Ama internette video izlenerek alınabilen sertifikalar en fazla sosyal medyada beğeni almak için bireysel paylaşım malzemesi olabilirler. bir iş görüşmesinde ise size bu eğitim ile ortaya çıkardığınız ürünler sorulacaktır ya da test gibi bir bilgi ölçüm tekniği uygulanacaktır.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Udemy sertifikalarının geçerlilik derecesi nedir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.