5.00 / 1 oy

YouTube Kırpma (Klip) Özelliği Nasıl Kullanılır?

Youtube'da bir videoda yer alan bir sahneyi arkadaşınızla paylaşmak istiyorsunuz, örneğin bir tartışma programında bir baharatın faydalı olduğundan 30 saniye kadar bahsediliyor ama yayının tamamı 2 saat sürüyor. Youtube video linkini gönderseniz kişinin ilgilendiği bilgiyi bulabilmesi için saatlerce videoyu izlemesi gerekiyor. Youtube'da istenilen zamandan başlatılan video linkleri üretmek için geçerli zamana ait video url'si kopyalama özelliği var, ama bu özellikte de videonun bitiş zamanı yok. Sonuç olarak youtube'da büyük videolar içinde kısa klipler paylaşmak bugüne kadar mümkün değildi, ama artık kırpma özelliği (clips) adı verilen youtube özelliği ile istediğiniz kısmını kırparak videolarınızı paylaşmanız mümkün.

youtube geçerli zamana ait video url

Youtube'da video kırpma özelliğini kullanarak en az 5 saniye, en fazla da 60 saniye uzunluğunda video klipleri hazırlayabilirsiniz.

Not: Klip hazırlayabilmek için önce bir kanal oluşturmalısınız.

Youtube klip özelliğini kullanabilmek için bir kısmını kırpmak istediğiniz video'tu açın ve alt kısmındaki klip (clip) butonuna tıklayın.

youtube klip

Videonun sağ tarafında açılan bir pencere içinde önce klibinize bir başlık eklemeniz, sonra da 5-60 saniye aralığında uzunluğa sahip klibinizin videonun hangi kısmını kapsamasını istediğinizi seçmeniz gerekiyor.

youtube klip hazırlama

Son olarak klibi payşal butonuna basarak kestiğiniz kısa youtube videosunu klip adıyla birlikte paylaşabiliyorsunuz.

 

benimadimcemil

06.02.2021 13:10

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
YouTube Kırpma (Klip) Özelliği Nasıl Kullanılır?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.